Zákon o pojišťovnictví prošel hladce do třetího čtení.


			Zákon o pojišťovnictví prošel hladce do třetího čtení.
21.10.2015 Pojistný trh

Poslanci bez větších emocí poslali novelu zákona o pojišťovnictví č. 277/2009 sb. do třetího čtení Poslanecké sněmovny. Tentokrát zákon nevzbudil žádné emoce a s posledními pozměňovacími návrhy prošel do závěrečného schvalovacího čtení na půdě PS.

V úterý 20. října prošel ve večerních hodinách novelizovaný návrh zákona o pojišťovnictví druhým čtením poslanecké sněmovny. Stalo se tak již podruhé. Zákon, který měl být schválený ještě na jaře tohoto roku, se však pozdržel kvůli neshodě ohledně úpravy provizí. Odlišný názor Ministra financí Andreje Babiše a poslance ČSSD Ladislava Šincla tehdy vyhrotila situaci a přenesla tak problematiku z věcné debaty do politické úrovně. Výsledkem tohoto osobního sporu se stala kompromisní koaliční dohoda, jejíž znění bylo zveřejněno v pondělí 19. října.

 


Čtěte také: Koaliční návrh na vyplácení provizí v ŽP konečně zveřejněn!


 

Druhé čtení proběhlo bez jakýchkoli problémů a zdržení. Jedinou připomínku, která byla k zákonu vznesena, pronesl poslanec Jiří Dolejš (KSČM). Ten upozornil na šibeniční termín, který pojišťovnám hrozí, pokud budou muset novou zpožděnou legislativu implementovat do konce roku 2015.

Třetí čtení by podle současného harmonogramu Poslanecké sněmovny mělo proběhnout 6. listopadu.

Zdroj fotografie: denik.cz

Zdroj: oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články