Zákon o pojišťovnictví vrácen zpět do druhého čtení


			Zákon o pojišťovnictví vrácen zpět do druhého čtení
18.9.2015 Pojistný trh

Poslanecká sněmovna dnes na návrh Ministra financí Andreje Babiše stáhla zákon o pojišťovnictví zpět do druhého čtení.

 

 

Ministr financí během svého krátkého vystoupení, vysvětlil vrácení zákona do druhého čtení tím, že některé otázky zůstaly stále nedořešeny. Sněmovna pak bez emocí a dalších otázek odhlasovala své "pro" v otázce vrácení zákona do druhého čtení.

Ještě na jaře letošního roku však právě zákon č.277/1999 sb. o pojišťovnictví a novela zákona 38 o pojišťovacích zprostředkovatelích, budily ve sněmovně silné emoce. Legislativa, která bude mít silný vliv jak na pojišťovny, tak na zprostředkovatele, vytvořila mezi koaličními stranami ANO a ČSSD velké neshody. Celá situace se pak zkomplikovala ještě víc, když poslanec Ladislav Šincl (ČSSD) vložil svůj pozměňovací návrh do obou spisů současně. S tím vyvstalo více právnických otázek, než odpovědí.

Na konci srpna pak proběhla médii informace o usmíření koaličních stran a kompromisním řešení týkajícím se provizí a jeho zastropování. Od té doby však nebyl zveřejněn žádný text, který by situaci ujasnil a tak i nadále zůstává chaos a nejistota co se bude dít. Stažení zákona o pojišťovnictví, který je transpozicí nové právní úpravy pojišťovnictví Evropské unie do právního řádu ČR, tomu nijak nepomohlo.

Zdroj: oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články