Zprostředkovatelé musí hledat náhradu za AIM pojišťovnu


			Zprostředkovatelé musí hledat náhradu za AIM pojišťovnu
27.2.2013 Pojistný trh

Není to tak dlouho, co jsme informovali jako jediný sdělovací prostředek o krachu maďarské pojišťovny AIM. Ta je od 28. ledna 2013 v insolvenci. Již při zveřejnění této zprávy se ukázalo, že zmíněná pojišťovna využila možnosti podnikat v České republice. Má tedy u nás klienty. Je poněkud zarážející, že situace nijak zvlášť nezajímá Českou národní banku, která je orgánem dohledu nad finančním trhem. Centrální banka - řečeno zcela otevřeně - dává od celé věci ruce pryč a odkazuje klienty na informace pocházející z maďarské strany.

Na mnoha českých webech je AIM pojišťovna dál uvedena bez upozornění, že je v Maďarsku poslána do insolvence.

Problémy způsobil krach AIM Pojišťovny mimo jiné i společnosti Guarenty Group s.r.o. Ta vstoupila vloni na český trh s pojištěním nájemného, pojištěním kauce a s ochranou platby nájmu. Společnost v současné době intenzivně pracuje na převedení pojistek na další pojišťovnu za obdobných podmínek, jaké mají její klienti v současnosti. Noví klienti budou uzavírat pojistky již s novou pojišťovnou. Tou by měla být BNP Paribas Cardif Pojišťovna.

Bude tedy záležet jednoznačně na každém zprostředkovateli, aby respektoval skutečnost, že AIM přišla o licenci. I přesto, že jde o výjimečně dobře utajenou informaci... Lze ji totiž nalézt jen na webu oPojištění a na stránkách maďarské pojišťovny...

Zdroj: DŠ

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

No to je síla .....

dominator,  27. 2. 2013

Zase český bordel - co jiného, hlavně , že klient platí, poplatky, daně - a instituce , která se má starat o to, že jsou plněna pravidla hry - nic nedělá. Nic tedy - co by překvapilo - bylo by to dobré dát   do sdělovacích prostředků - ČT, NOVA, PRIMA ...., aby vůbec něco začali dělat. Ochrana spotřebitele je v tomto státě - pojem velice vágní.

RSS

Související články