Poznámka pod čarou: Makléři versus podvodníci


			Poznámka pod čarou: Makléři versus podvodníci

Je cosi shnilého ve státě dánském. Lépe řečeno ve státě, který sdružuje makléře. Jednoduše řečeno: poctivé řemeslo začíná být ohroženo. Těm, kteří pravidla dodržují, se vysmívají ti, jejichž firmy záhadně přežívají, i když by již dávno měli být z trhu pryč.

Jsou to firmy, které jsou ochotny jít na dumpingové ceny. Ale i to je ještě stále málo. Ceny, za které tito výtečníci poskytují makléřské služby, jsou zcela mimo realitu. Makléři o těchto podvodnících vědí, všichni je znají, dokážou je jmenovat, ale jen šeptem a mezi čtyřma očima. Veřejně by to nikdy neudělali. Z čeho jsou tyto firmy dotovány, protože jinak to nazvat nelze, neví nikdo. Nebo možná ví, ale mlčí.

A tak se nemoc šíří dál. Škoda. Protože pomoc v podobě „černé tabule“, na kterou bychom seznam firem, jež kazí dobré jméno oboru, vyvěsili, zatím oficiálně neobsahuje ani jediné jméno. Možná by pomohla podaná ruka v podobě novinářky, která své zdroje uvádět nemusí.

V opačném případě se může stát, že špatným praktikám naletí klienti a sami se přesvědčí, že sliby těchto firem byly jen loňské sněhy… A to by mohlo velmi poškodit pověst všech českých makléřů, kteří provozují své řemeslo poctivě.

DŠ   

Zdroj: DŠ

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

" Kdo je bez viny ať první hodí kamenem...."

DM,  7. 4. 2014

Všichni najednou radši ne.

RSS