Z novely zákona o zprostředkovatelích vypadl termín pojišťovací makléř


			Z novely zákona o zprostředkovatelích vypadl termín pojišťovací makléř
30.11.2012 Zprostředkovatelé

Z návrhu novely zákona o pojišťovacích zprostředkovatelích, který schválila vláda a který začátkem prosince vstoupí do prvního čtení v Poslanecké sněmovně Parlamentu, vypadl termín pojišťovací makléř. Proti tomu protestuje Asociace českých pojišťovacích makléřů. Na semináři IIR , který byl věnován vývoji českého a slovenského pojistného trhu, to uvedla předsedkyně AČPM Jiřina Nepalová.

V novele zůstal po všech provedených změnách pouze vázaný zástupce, samostatný zprostředkovatel a samostatný likvidátor pojistných událostí.

Vznikají tak pochybnosti, že pokud pojišťovací makléř v zákoně nebude existovat, nebude mít možná právo ani sjednávat pojistky. Přitom jde o pojem, který je dlouhodobě zažitý a používaný.

Podle Nepalové se AČPM v souvislosti s novelou ztotožňuje se zavedením odborných zkoušek u akreditovaných osob, ale nesouhlasí s jejich opakováním za pět let. „Namítáme, že žádná profesní skupina takovou povinnost nemá. Samozřejmě se nebráníme povinnosti absolvovat průběžná školení,“ uzavřela Nepalová s tím, že cílem novely bylo nastavit účinnou ochranu spotřebitele, ale ne vždy jde o ten nejvhodnější způsob.

Zdroj: DŠ

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS