Agentura S&P přehodnotila dlouhodobý rating Skupiny Triglav


			Agentura S&P přehodnotila dlouhodobý rating Skupiny Triglav

Ratingová agentura Standard & Poor's snížila rating Skupiny Triglav z A- na BBB+. Pokles o jeden stupeň se týká i společností Zavarovalnica Triglav a Pozavarovalnica Triglav Re. S&P zároveň Skupinu Triglav odstranila z negativního seznamu CreditWatch a udělila jí pozitivní výhled.  

„Snížení hodnocení Skupiny Triglav bylo způsobeno poklesem dlouhodobého suverénního hodnocení Slovinské republiky z A na A-. To agentura S&P oznámila 12. února 2013. S&P zdůvodnila snížení tím, že slovinská vláda, coby majoritní akcionář Skupiny Triglav, je nyní méně schopná poskytnout Skupině Triglav vynikající podporu v případě, že by ji potřebovala,“ komentoval situaci Petr Baný, generální ředitel a předseda představenstva Triglav pojišťovny, která je členem Skupiny Triglav. „Z významných českých pojišťoven má rating BBB+ například ČSOB pojišťovna či Uniqa pojišťovna,“ doplnil srovnání Baný.

Agentura S&P ve své analýze předpokládá, že Skupina Triglav zůstane stabilní, bude dále zkvalitňovat svoji kapitálovou pozici a udržovat své stabilní obchodní výsledky. Proto odstranila Skupinu Triglav z negativního seznamu CreditWatch a naopak jí přidělila pozitivní výhled. Ten odráží očekávání agentury S&P, které by mohlo zlepšit ratingové hodnocení Skupiny Triglav v případě, že zkvalitní svoji kapitálovou pozici a udrží pevné obchodní výsledky.

”S pevným kapitálovým zázemím a silnou pozicí na trhu ukazuje Skupina Triglav, že je možné tlumit negativní dopad obtížné finanční a ekonomické situace ve Slovinsku. Navzdory sníženému ratingu, který se váže k ratingu majoritního akcionáře, S&P uznává, že Zavarovalnica Triglav si může polepšit. Musí však důsledně pokračovat v realizování svých obchodních cílů,” uvedl Matjaž Rakovec, předseda představenstva společnosti Zavarovalnica Triglav. 

Triglav   

Zdroj: tisková zpráva

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články