Allianz obhájila Zlatou korunu v kategorii penzijního připojištění


			Allianz obhájila Zlatou korunu v kategorii penzijního připojištění

Allianz penzijní společnost (AZPS) se stala se svým produktem Allianz penzijní připojištění se Strážcem penze již počtvrté za sebou vítězem své kategorie v soutěži Zlatá koruna. „Potvrdila se tak naše pozice dlouhodobě nejlépe hodnoceného penzijního produktu na českém trhu, ať již z pohledu odborníků nebo klientů. Je přirozené, že stabilita a velikost celé skupiny Allianz jsou hlavními důvody našeho úspěchu v České republice,“ uvedl Martin Podávka, produktový manažer Allianz. O vítězích Zlaté koruny rozhodla i letos Finanční akademie složená z více než 300 odborníků.

Mezi hlavní konkurenční výhody Allianz penzijní společnosti patří silné finanční zázemí v podobě největší světové pojišťovací skupiny na světě, dlouhodobě úspěšné spravování prostředků účastníků v České republice a světové zkušenosti se zhodnocováním majetku klientů. „Tak jako pojem „švýcarské bankovnictví“ vyjadřuje nejvyšší kvalitu, diskrétnost a profesionalitu v oblasti bankovních služeb, tak spojení „německá penze“ znamená jistotu, odbornost a spolehlivost v oblasti penzijního spoření. A přesně to jsou hodnoty, které našim klientům nabízíme,“ upřesňuje Martin Podávka. Zároveň s úsměvem dodává, že již od klientů slyšel i spojení „Allianz. Das penze“.

Jistotu a spolehlivost penzijního řešení Allianz PS od roku 2013 nově také posiluje pojištění Strážce penze. V okamžiku, kdy si klient sám nemůže spořit na svou penzi z důvodu pracovní neschopnosti, invalidity nebo nezaměstnanosti, Strážce penze se aktivuje a začne za klienta sám spořit a zachrání tak svému majiteli jeho plánovanou penzi. Součástí je i na trhu málo rozšířené pojištění dlouhodobé péče. „Ne vždy se člověk dožije penze zcela zdravý a někdy je odkázán na pomoc jiné osoby. V podobných případech Strážce penze začne vyplácet ještě dodatečný důchod,“ vysvětluje Martin Podávka.

Účastníci penzijního připojištění mohou využívat veškeré dostupné výhody, především státní příspěvek a možnost daňových odpočtů. Klient AZPS může v průběhu trvání smlouvy měnit podstatné náležitosti, včetně výše příspěvku podle své aktuální finanční situace. Jako jedna z mála penzijních společností v České republice nabízí klientům bez poplatku službu „Daňový automat“, která zajistí jednoduché využívání daňových úlev spojených s penzijním připojištěním.

Na konci roku 2012 měl Allianz penzijní fond přes 486 tisíc účastníků, přičemž jejich počet narostl meziročně o rekordních 130 %. Celkový objem spravovaných prostředků zároveň přesáhl 20,4 mld. Kč, což znamená rovněž rekordní nárůst – v tomto případě o více než
72 %.

Allianz penzijní společnost je nejlépe hodnoceným subjektem ve své kategorii nejen ve Zlaté koruně, ale pravidelně získává prvenství i v dalších soutěžích (Zlatý měšec – 2010, 2011, 2012; Zlaté euro – 2011, 2012; Banka roku – 2010, 2011, 2012). Od prvního ledna, kdy odstartovala důchodová reforma, nabízí AZPS jak doplňkové penzijní připojištění, tak především nově i důchodové spoření (2. pilíř).

Soutěž Zlatá koruna oceňuje nejlepší finanční produkty na českém trhu. V roce 2013 proběhl již její 11. ročník. Od začátku soutěže v roce 2003 se jí zúčastňují všechny významné banky, pojišťovny, leasingové, investiční a další finanční společnosti. Výsledky hodnocení ve Zlaté koruně pomáhají veřejnosti snáze se orientovat v nabídce finančních produktů, motivují občany k tomu, aby se více zajímali o vlastnosti jednotlivých produktů a lépe porozuměli nabídkám finančních ústavů.

Více informací o nabídce Allianz penzijní společnosti najdete na www.modrapenze.cz

Allianz

Zdroj: Allianz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články