Allianz pojišťuje Jamese Bonda, i vojáky z legendárního seriálu M*A*S*H


			Allianz pojišťuje Jamese Bonda, i vojáky z legendárního seriálu M*A*S*H

Již více než 100 let vyhodnocuje Allianz rizika spojená s natáčením. Dlouholetým klientem Allianz je James Bond, pod její ochranou se natáčel i seriál M*A*S*H či Ztraceni a spoléhá se na ni i současná produkce reality show Faktor strachu. Od dob němého filmu pojišťuje Fireman’s Fund, americká dceřiná společnost Allianz, vše od běžných rizik v zábavním průmyslu až po vysloveně atypické hrozby.

Například pro svůj film Indiana Jones a poslední křížová výprava objednal režisér Steven Spielberg u Allianz pojištění pro pět tisíc krys do slavné scény, v níž známý archeolog plave přes moře jejich těl. A to nejen pro rizika nemoci či úrazu, ale i pro případ, že by zvířata odmítla pracovat jako herci.

Díky bezproblémovému zvládnutí podobných zadání pojišťuje Allianz v současné době až 80 % všech amerických filmů, přičemž minimálně dvanáct z nich získalo Oscara za nejlepší film. Mezi nimi například snímky Gándhí, Tanec s vlky, Forrest Gump, Skrytá identita a z poslední doby třeba film Umělec nebo Argo.

Skrytá nebezpečí ale neohrožují jen samotné natáčení, bez rizik se samozřejmě neobejde ani průběh karlovarského festivalu. Jeho organizátoři se proto obrátili na Allianz pojišťovnu, která se tak stala prvním oficiálním pojistitelem této prestižní kulturní akce. Současně na festivalu představila i svoji novinku - specializované pojištění pro filmové a televizní tvůrce, jež jim umožní krýt rizika stejně jako v zahraničí.

Allianz

Zdroj: Allianz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články