Aukce na pojištění Černošic pod drobnohledem


			Aukce na pojištění Černošic pod drobnohledem

Černošice u Prahy zveřejnily, že díky elektronické aukci ušetřily na pojištění 450.000 korun. O pojištění města a jeho organizací v dosavadní hodnotě 600.000 korun ročně se utkalo několik pojišťoven. Cena v konkurenčním boji spadla o 37,5 procenta. To je sice chvályhodné, ale nás zajímalo, kdo se o smlouvy bude starat (co když dojde k pojistné události?) Přece jen kupovat v aukci pojištění není jako hledat dodavatele pro odvoz odpadků...

A ejhle, dozvěděli jsme se víc.

Makléřskou firmou, která je pověřena správou pojištění, a bude se tedy starat i o likvidaci, pokud dojde k pojistné události, je společnost Renomia. Jak nám sdělil starosta Filip Kořínek, tuto informaci zastupitelé nikdy netajili, jen se nějak „nedostala“ ke sdělovacím prostředkům.

Podle informace starosty Kořínka měly Černošice a jeho organizace doposud 15 různých pojistných smluv u šesti různých pojistitelů. Na základě aukce se nyní o celý balík podělí pouhé dvě pojišťovny a pojistné období bude mít pevný konec, aby se vše za dva roky dalo opět snadno vysoutěžit.

Během zhruba půlhodinové aukce se soutěžily samostatně tři části celé zakázky - pojištění majetku, pojištění odpovědnosti za škodu a pojištění motorových vozidel. Nejzajímavější byla aukce na pojištění majetku. "Vítězná firma porazila svého hlavního soupeře o pouhou jednu korunu", uvedl starosta Kořínek. To podle něho dokazuje, že nižší ceny už nebylo možné dosáhnout. Proto město elektronické aukce používá.

Pojišťovnou, která zvítězila v pojištění majetku města Černošice, je pojišťovna UNIQA, jejíž finální nabídková cena byla 180 834 korun. (pro srovnání: Allianz: 299 359 Kč, Česká pojišťovna 300 000 Kč a Triglav 180 835 Kč).

 

Zdroj: DŠ

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články