Česká pojišťovna má nejvyšší možný domácí rating


			Česká pojišťovna má nejvyšší možný domácí rating

Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor´s (S&P) ve čtvrtek 27. ledna 2011 v rámci svého pravidelného hodnocení potvrdila současný rating České pojišťovny na úrovni A+. Česká pojišťovna tak má i nadále maximální možný rating, který lze u nás získat. Stejnou známkou je totiž ohodnocena i Česká republika.


Ratingem A+ byla Česká pojišťovna poprvé ohodnocena v roce 2009. O rok později pak, stejně jako letos, nejvyšší možný domácí rating potvrdila. Své aktuální rozhodnutí agentura S&P zdůvodnila stále významnou pozicí, kterou si Česká pojišťovna i za obtížných ekonomických podmínek na vysoce konkurenčním pojistném trhu udržuje. Za silnou stránku České pojišťovny považují experti S&P dlouhodobé vykazování vysokých výnosů a zásadní vliv na rating má také strategické postavení České pojišťovny v rámci skupiny Generali.

„Potvrzení nejvyššího možného domácího ratingu je skvělou zprávou nejen pro zaměstnance České pojišťovny, ale především pro naše klienty a obchodní partnery,“ říká Pavel Řehák, výkonný ředitel ČP a dodává: „Jde o jednoznačný signál veřejnosti, že Česká pojišťovna byla
a nadále bude i v této turbulentní době zárukou kvality, jistoty a seriozního a stabilního partnerství. Také v dalších letech budeme pracovat na tom, aby Česká pojišťovna jako zodpovědný a stabilní lídr trhu přinášela klientům profesionální, jednoduchá a rychlá řešení jejich současných i nově vznikajících rizik a klíčových životních situací."

Česká pojišťovna si nechává pravidelně vypracovat plnohodnotné ratingové ohodnocení, jehož podstata spočívá v tom, že ratingová agentura má k dispozici detailní interní informace o pojišťovně. Na trhu je možné se setkat i s tzv. „pi“ ratingem, který však vychází pouze z veřejných informací.

Česká pojišťovna

Zdroj: Česká pojišťovna

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS