ČSOB zavádí bankopojištění: to nejlepší z banky a pojišťovny


			ČSOB zavádí bankopojištění: to nejlepší z banky a pojišťovny

Klienti ČSOB nyní mohou na své pobočce využívat nejen bankovní služby. Čas i peníze jim a ostatním zájemcům ušetří nabídka bankopojištění, díky níž mají vedle bankéře k dispozici i pojišťovacího poradce. S ním si mohou sjednat pojistné produkty i zkontrolovat smlouvy stávající.

„Lidé se velmi špatně orientují v rozsáhlé nabídce pojišťovacích produktů na trhu a navíc často nedovedou správně definovat své požadavky a potřeby. Proto nově přicházíme s nabídkou bankopojištění, kdy na vybraných pobočkách banky klienti naleznou pojišťovací specialisty, kteří jim rádi poradí s pokrytím jejich potřeb. Navíc mohou získávat zajímavé cenové výhody plynoucí z toho, že současně u ČSOB čerpají jak její bankovní, tak pojišťovací služby. A všechny na jednom místě," říká Petr Hutla, člen představenstva a vrchní ředitel ČSOB pro Specializované bankovnictví a pojištění.

V čem Češi nejčastěji chybují?

1. Havarijní pojištění:  Rizika, na která je naše vozidlo pojištěno, známe přesně v pouhých 41 %, přibližně ve 45 % a vůbec ve 14 %.

2. Pojištění domácnosti: 50 % oslovených nemění pojistnou částku podle skutečné hodnoty vybavení domu či bytu.

3. Životní pojištění: Více než 2/3 lidí přesně ví, kolik za své pojištění platí. Celkovou částku, na kterou je smlouva uzavřena, však přesně zná pouze 39 % pojištěných.

Díky znalosti potřeb, finanční situace a platební historie dokáže ČSOB svým klientům nabídnout balíček finančních a pojistných produktů přesně na míru, navíc s cenovým zvýhodněním. Týká se jak přirozeně propojených služeb (jako je hypotéka a pojištění nemovitosti nebo kreditní karta s pojištěním proti krádeži), ale i dalších specializovaných produktů jako je životní a úrazové pojištění či unikátní produkt Best Doctors.

„Zavedení bankopojištění vychází nejen ze zkušeností mateřské KBC, která se dlouhodobě profiluje jako bankopojišťovna, ale také ze zkušeností a výzkumů ČSOB,“ vysvětluje Jeroen van Leeuwen, předseda představenstva a generální ředitel ČSOB Pojišťovny. Podle něj jsou Češi v pojišťování poměrně nezodpovědní a často ani neznají základní fakta o své pojistce jako například celkovou částku, na kterou se pojišťují.

Chybují však i jinde. Z průzkumu ČSOB vyplynulo, že zatímco například pojištění domácnosti necháváme zpravidla ležet ladem, životní pojištění měníme až příliš často. „Mělo by tomu však být přesně naopak. Pojištění domácnosti je úzce spojeno s hodnotou vybavení bytu, a ta je během našeho života velice proměnlivá. Na tyto změny je třeba flexibilně reagovat, ideální je jeho aktualizace jednou za dva až tři roky. Naopak životní pojistka se zhodnocuje s časem. Změny těchto smluv je tak třeba provádět po důkladném uvážení. Průměrná doba životního pojištění však činí pouhých šest let,“ vysvětluje Jeroen van Leeuwen.

Za vše mluví čísla. V minulosti životní pojištění změnilo 59 % dotázaných. O změně uvažují i ti (26 %), kteří mají životní pojištění sjednané déle než deset let, a navíc, což je velmi překvapivé, i ti (32 %), kteří mají životní pojištění teprve rok.

ČSOB pojišťovna

Zdroj: ČSOB pojištovna

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články