Evropská Cestovní Pojišťovna se mění na ERV pojišťovnu


			Evropská Cestovní Pojišťovna se mění na ERV pojišťovnu

Od října se z Evropské cestovní pojišťovny stává ERV pojišťovna. Na setkání s novináři to uvedl generální ředitel ERV pojišťovny Vladimír Krajíček.

Nový název vyjadřuje příslušnost k mateřské mezinárodní skupině Europäische Reiseversicherung AG. Ta je s ročním obratem téměř půl miliardy eur největším hráčem na poli cestovního pojištění v Evropě.

Pojišťovna se díky novému názvu mnohem jednoznačněji začlení do sítě, která působí ve více než dvaceti zemích světa a spolupracuje se čtyřiceti tisíci nemocnicemi a lékaři. Kromě změny názvu vše ostatní běží stejně jako dosud. ERV pojišťuje v České republice klienty sedmi z deseti největších cestovních kanceláří a má třetinový podíl na trhu s cestovním pojištěním. Jak zdůraznil Vladimír Krajíček, úspěch na českém trhu ERV zajišťují nejen kvalitní produkty, ale i provize, které jsou vyšší než v případě konkurenčních pojišťoven. Evropská cestovní pojišťovna (teď ERV)  je letos v Česku přesně dvacet let.

Podle údajů ERV Češi v létě vyhledávali v zahraničí lékaře častěji než vloni. V červenci a srpnu zaznamenala ERV pojišťovna o 7 % více škod. Téměř o desetinu vzrostla i výše vyplacené škody. V průměru poslala pojišťovna klientům za ošetření u lékaře či jinou újmu v letních měsících 10 tisíc korun.

Nejdražší letošní příhodou bylo zranění klienta na indonéském ostrově Borneo, kde se náklady na hospitalizaci a repatriaci vyšplhaly na 2,75 miliónů korun.

Zdroj: DŠ

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS