Kde chtějí pracovat čeští studenti? Žebříček 100 populárních firem včetně pojišťoven.


			Kde chtějí pracovat čeští studenti? Žebříček 100 populárních firem včetně pojišťoven.

Každý vysokoškolák má své vysněné místo, na které by chtěl jednou nastoupit. V česku proběhl průzkum, který zjistil, jaké spolčenosti jsou mezi českými vysokoškoláky z ekonomických oborů nejpopulárnější. Vede Škoda auto a ČNB, ale nechybí mezi nimi ani pojišťovny.

Výzkum v České republice provedla berlínská společnost Trendence Institut mezi osmi tisíci vysokoškoláky z ekonomických oborů vysokých škol. U českých vysokoškoláků bodovali hlavně automobilky. Na prvním místě se již po několikáté umístila Škoda Auto. Hned na druhém místě, je Česká národní banka. V žebříčku se umístily také poradenské společnosti z „velké čtyřky“ a mnoho zvučných zahraničních společností.

Práce v bance je pro české studenty stále synonymem úspěchu a stability, kterou v bankovních institucích vidí a kromě ČNB se slušně umístila i ČSOB, Česká spořitelna nebo Komerční banka.

Z oblasti pojišťovnictví se nejlépe umístila Česká pojišťovna, která mezi studenty získala skvělé 22. místo a v popularitě stoupla o 3,1 %. Po České pojišťovně následuje dlouhá odmlka vyplněná pivovary a mobilními operátory a na 44. místě se umisťuje Allianz Group.

V žebříčku 100 nejoblíbenějších firem se umístila ještě Kooperativa na 83. místě a o 91. místo se utkala AXA group, paradoxně s OVB.

V průzkumu, který byl zaměřený jen na české inženýry, se umístila už jen Česká pojišťovna a to na 62. místě.

Kompletní žebřížek můžete nalézt zde.

Zdroj: Trendence Institut

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články