Kooperativa na českém trhu úspěšně působí již 20 let


			Kooperativa na českém trhu úspěšně působí již 20 let

Zítra, 28. května 2011, oslaví pojišťovna Kooperativa 20 let svého působení na českém trhu. Přesně před 20 lety totiž obdržela licenci k podnikání v pojišťovnictví a stala se první soukromou pojišťovnou v tehdejším Československu. Za 20 let se postupně vypracovala mezi největší české pojišťovny a v prvním čtvrtletí roku 2011 dokonce obsadila pozici jedničky českého trhu.

„Za 20 lety Kooperativy můžeme vidět leccos – desítky miliard pojistného, miliony uzavřených

smluv, miliony vyřešených škod, desítky milionů telefonátů, e-mailů, naježděných kilometrů, ale především neuvěřitelné množství práce, kterou při budování této firmy odvedla spousta skvělých, ochotných a schopných lidí“, rekapituluje 20 let Martin Diviš, generální ředitel pojišťovny Kooperativa.

V roce 1991 měla Kooperativa cca 50 zaměstnanců a zaměřovala se zejména na pojištění pro podnikatelské subjekty. Přijaté pojistné v roce 1991 dosáhlo výše 90 milionů Kč. Dnes Kooperativa nabízí ucelenou šíři pojistných produktů jak pro podnikatele, tak pro soukromé osoby, a předepsané pojistné v roce 2010 bylo téměř 31 miliard Kč. Zajímavostí také je, že v průběhu 20leté existence Kooperativou prošlo přes 27 tisíc zaměstnanců.

Významným bodem v rozvoji Kooperativy byla demonopolizace povinného ručení v roce 2000.

Kooperativa zaujala přes 1 milion motoristů, kterým pojistila jejich vozidla. Stala se tak druhou nejúspěšnější pojišťovnou v povinném ručení a tuto pozici si drží dodnes.

Podstatou pojišťoven je ale zejména krytí škod, které jejím klientům vzniknou. Za svou existenci Kooperativa vyřídila přes 4,5 milionu pojistných událostí a vyřešila tak problémy několika milionů klientů.

„Klienti se na nás mohou v každé situaci 100procentně spolehnout, nikdy se nebudeme snažit na ně nějak „vyzrát“, říkat jim polopravdy, „mlžit“, podrážet ceny, zamlčovat fakta. I to je pro mě Kooperativa“, říká s hrdostí Martin Diviš. Jeho slova potvrzuje i několikanásobné obhájení titulu Pojišťovna roku v nejvýznamnějších anketách, které v ČR hodnotí finanční a pojistný sektor.

Služeb Kooperativy dnes využívá přes dva miliony klientů, kteří si sjednali přes 4 miliony pojistných smluv. Kooperativa je klientům k dispozici po celé ČR ve více než 300 obchodních místech a na infolince 841 150 150 nebo webu www.koop.cz.

Kooperativa

Zdroj: Kooperativa

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS