MetLife pojišťovna pomáhá po povodních


			MetLife pojišťovna pomáhá po povodních

Ničivou silou zasáhly povodně v průběhu června velkou část České republiky. Na mnoha místech bylo a stále je potřeba pomoci. Zmírnit škody se rozhodla také MetLife pojišťovna, která vybranou částku 51 900 Kč od zaměstnanců zdvojnásobila na 103 800 Kč. Povodňová pomoc byla rozdělena mezi organizace Adra, Člověk v tísni a Český červený kříž.

„Někteří zaměstnanci se zapojili také do materiální sbírky. Vybrané desinfekční, čistící a úklidové prostředky, hygienické potřeby, rukavice, košťata, mopy, pytle, instantní polévky a balené vody byly převezeny do sběrného místa Českého červeného kříže,“ uvedla Naďa Šeráková, ředitelka firemní komunikace MetLife pojišťovny.

„Kromě finanční pomoci naši zaměstnanci byli připraveni i k aktivnímu zapojení do odklízení následků povodní, a to až dvěma dny dobrovolnické práce. Zaměstnancům jsme chtěli poskytnout placené volno, respektive vyslat je na služební cestu, z důvodu možného pracovního úrazu na straně zaměstnance. Jenže Adra i koordinační centrum www.povodnovapomoc.cz nám sdělili, že dobrovolníků se našlo opravdu hodně, a tak si necháváme dobrovolnické dny na později, ať naše síly budou opravdu potřebně využity,“ dodala Šeráková

Zaměstnanci MetLife pojišťovny nejvíce peněz vybrali pro společnost Člověk v tísni (27 000 Kč). Pro humanitární organizaci Adra činil příspěvek 15 400 Kč a pro Český červený kříž 9 500 Kč. Veškeré částky byly ze strany pojišťovny zdvojnásobeny. Celkově tak subjektům organizujícím povodňovou pomoc MetLife pojišťovna zaslala 103 800 Kč. Příspěvky byly realizovány formou srážky ze mzdy. Při částce tisíc korun a výše HR oddělení zajistilo zaměstnanci potvrzení o realizaci daru, tedy daňově odečitatelnou položku.

 

MetLife pojišťovna

Zdroj: MetLife

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články