Monte Carlo 2012: Swiss Re očekává mírný růst cen


			Monte Carlo 2012: Swiss Re očekává mírný růst cen

"Tlak na ceny zajištění se pravděpodobně zvýší, protože nízké úrokové sazby budou i nadále stlačovat provozní výnosy a návratnost kapitálu směrem dolů, rezervy nemohou existovat do nekonečna a pravidla pro solventnost se zpřísňují po celém světě," uvedl Christian Monumenthaler, generální ředitel zajištění společnosti Swiss Re na každoročním výročním setkání zástupců pojišťoven a zajišťoven v Monte Carlu.

V souladu s očekáváním, že se ceny mírně zvýší, je Swiss Re připravena podpořit své stálé klienty, jakož i nasadit větší množství kapitálu do oblastí, které nabízejí nejatraktivnější výnosy.

Generální ředitel Swiss Re Michel M. Liesi říká: "Pojišťovnictví čelí turbulentnímu ekonomickému a finančnímu prostředí na trhu. Síla naší dobře kapitalizované společnosti, která disponuje odborníky s jedinečnými zkušenostmi v procesu upisování a prokázanými úspěchy v rozvoji inovativních řešení, dokáže naše klienty podpořit."

Při pohledu do budoucna v souvislosti s prodloužením smluv na léta 2012-2013 se podle něj zvyšuje především poptávka po kapacitě pojistného krytí pro případ přírodních katastrof.

Poněkud jiného názoru na vývoj cen v souvislosti s obnovováním smluv na rok 2013 jsou experti z Munich Re. Ti očekávají, že ceny stejně jako pojistné podmínky zůstanou v budoucnosti stabilní. Důvodem k takové úvaze je především současná dostatečná kapacita zajistného trhu.

XPRIMM

Zdroj: XPRIMM

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS