Negativní výhled pro evropské neživotní pojišťovny


			Negativní výhled pro evropské neživotní pojišťovny
22.10.2012 Pojistný trh

Krize eurozóny zůstává významnou výzvou pro evropské neživotní pojišťovny, které se pokouší zvýšit sazby pojistného, uvedla ratingová agentura AM ​​Best. Ta se domnívá, že rozpětí současných upisovacích marží, vyplývajících z dnešních cenových úrovní je ucházející a proto si zachovává svůj negativní názor na daný sektor.

AM Best založila svůj negativní pohled na sektor evropských neživotních pojišťoven po analýze výsledků zátěžových testů, provedených ratingovou agenturou v červnu 2012 a v prosinci loňského roku.

Ratingová agentura vydala analýzu s názvem Evropský sektor neživotních pojišťoven a čelí další ekonomické nejistotě. Za dobrou zprávu lze považovat, že primární evropský pojistný trh zůstává kapitálově silný.

Štefan Holzberger, ředitel analýz u AM Best, uvedl: "Navzdory obavám zůstává většině společností pevný základ pro jejich fungování. V kontextu extrémních globálních katastrofických ztrát v roce 2011 jsou oznámené výnosy vysoké a takové zůstávají i v roce 2012. Zdá se, že evropské pojišťovny vydrží stále se zhoršující situaci a volatilitu, ale pokud by se podmínky zhoršily nad rámec zátěžových testů, bylo by nutné přistoupit k negativnímu hodnocení v rámci ratingu.“

Nicméně Sam Dobbyn, náměstek ředitele analýz dodal: "Největším problémem pro evropské primární pojistitele může být náhlý dopad makroekonomických podmínek do rozvah pojistitelů".

Mezi scénáře, které dělají společnostem těžkou hlavu, patří odpisy státního dluhu velkých evropských zemí nebo výstup některého člena eurozóny z Evropské unie. AM Best se v současné době domnívá, že oba tyto scénáře jsou nepravděpodobné, ale pokud by k nim mělo dojít, mohly by mít velmi negativní důsledky pro pojišťovnictví.

Yvette Essen, autor zveřejněné analýzy k tomu dodal, že vleklé finanční potíže v Evropě bohužel nevykazují žádné známky slábnutí.

Commercial Risk Europe



Zdroj: Commercial Risk Europe

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS