Německý Talanx změnil jméno svého pojistitele HDI Gerling na HDI Global SE

Německá průmyslová pojišťovna HDI Gerling Industrie Versicherung AG změnila své jméno a nyní bude vystupovat pod názvem HDI Global SE. Změna byla ohlášena spolu se změnou názvu v obchodním rejstříku 8. ledna. Přejmenování bylo řádně schváleno akcionáři i dohledovými orgány.

„Přejmenování je důležitý milník v naší více než 100 leté historii,“ uvedl generální ředitel a předseda představenstva HDI Global SE, dr. Christian Hinsch a dodal: „Nové jméno reflektuje posilování mezinárodního profilu našeho podnikání. Dnes HDI generuje téměř 60 procent celkového pojistného na zahraničních trzích, co se průmyslu týče a tento trend sílí.“

Zkratka HDI znamená v originále „Haftpflichtverband der deutschen Industrie" (Což znamená „Odpovědnostní spolek pro německý průmysl“). Spolu s uvedením nového jména skupiny došlo rovněž i k redesignu mezinárodních internetových stránek skupiny.

Oficiální stránky HDI Global SE nyní najdete na adrese www.hdi.global. Zákazníci i makléři zde mají všechny informace uspořádané na míru jejich potřebám. Nová platforma pracuje v responzivním designu, vhodném pro přístup, jak z PC, tak z chytrých zařízení.

HDI Global SE dosáhl v posledním roce ještě většího zapojení do průmyslových pojištění než v minulých letech a obstaral tak více než tři tisíce mezinárodních pojistných programů po celém světě. Mezi klienty německého pojišťovacího giganta patří téměř všechny společnosti na seznamu DAX ( Pozn. red.: soupis třiceti společností s nejkvalitnějšími a nejlikvidnějšími akciemi, s nimiž se obchoduje na Frankfurtské burze cenných papírů), i společnosti mnohem větší, na mezinárodní scéně. HDI Global Network zahrnuje společnosti a partnery ve více než 130 zemích světa, v nichž zaměstnává více než 3 000 zaměstnanců. V České republice zastupuje HDI Global organizační složka HDI Versicherung AG.

Zdroj: HDI Versicherung AG

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články