Nově zaváděná regulace přijde evropské pojistitele na 9 miliard eur


			Nově zaváděná regulace přijde evropské pojistitele na 9 miliard eur

Každá ze 40 největších pojišťoven zaplatí více než 200 miliónů eur za zavedení  nových pravidel (compliance).
Společnost Deloitte odhaduje, že výdaje potřebné na soulad s novými předpisy stály evropské pojišťovnictví od roku 2010 v souhrnu 9 miliard eur.
Ve své zprávě Deloitte dokazuje, že každá z těchto 40 evropských pojišťoven vynaložila v letech 2010 až 2012 částku pohybující se mezi 214  a 217 milióny eur na splnění nároků nové regulace. Za celé pojišťovnictví je to již zmíněných 9 miliard eur.

Francesco Nagari , který se u Deloitte zabývá pojištěním, řekl: "Objem nových pravidel pro pojištění se zvýšil v posledních desetiletích na nevídanou úroveň. Shoda (compliance) stála evropské pojišťovny miliardy eur a většina pojišťoven očekává, že účet za implementaci nových předpisů - které zahrnují IFRS 4 , Solvency II , IFRS 9 a FATCA – bude pokračovat na na současných částkách minimálně do roku 2015."
Ve své zprávě Deloitte zdůraznil, že pojistitelé také trpí " strategickým ochrnutím ", které je důsledkem nejistory, týkající se evropské regulace.

Nagari dodal: "Problémy nejsou jen pokud jde o celkovou cenu. Jen málo týmů, které se věnují zavádění nové regulace,  se dokáže vyrovnat s nejistými předpisy. Mnozí pojistitelé proto přijali strategii vyčkávání. Prostě si říkají: počkáme a uvidíme  než uděláme nějaké obchodní rozhodnutí…“.

Business Insurance

Zdroj: Business Insurance

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Další dopady zpoždění

Vladimír Pulchart,  10. 9. 2013

Náklady jsou odhadnuty na cca 0,1% předepsaného pojistného - zde je tedy předpoklad, že o toto procento se navýší ceny pro klienty - je tedy zajímavé, jako SII klienty ochraňuje. To je ale na širší diskusi.
Druhý fakt, který je skutečně alarmující, je právě zmíněná "vyčkávací pozice" některých pojistitelů. Namísto cesty vpřed, využití kvalitní prvků řízen rizik, inovace tyto organizace snižují náklady a neinvestují do rozvoje, zatímco u "odvážných" vidíme růst.

RSS

Související články