Novým trendem jsou organizované podvody v životním pojištění


			Novým trendem jsou organizované podvody v životním pojištění

V roce 2015 tým specialistů v Kooperativě prověřoval přes 1500 podezřelých případů. Z tohoto počtu bylo v tisíci případech prokázáno podezření na pojistný podvod. Uchráněná hodnota tak dosáhla výše 210 milionů Kč. V roce 2014 byla situace přibližně stejná, tedy 1500 prošetřovaných případů a uchráněná hodnota dosáhla výše 209 milionů Kč.   

Oproti roku 2014 jsme ale ještě navíc spolupracovali s Policií ČR a dalšími pojišťovnami na prošetřování dalších 1800 případů. Jednalo se zejména o organizované pojistné podvody v životním pojištění, kdy se pachatelé pokusili podvodně získat pojistné plnění u více pojišťoven. Do pojistných podvodů byli zapojeni i lékaři a rehabilitační pracovníci, takže nebylo jednoduché jejich činnost odhalit,“ představuje aktuální trend v pojistných podvodech Vojtěch Stavný, vedoucí Bezpečnostního odboru v Kooperativě.

Největší objem pojistných podvodů Kooperativa v roce 2015 řešila v Hradeckém a Pardubickém kraji. Vzestup těchto většinou nejméně problematických regionů má na svědomí další organizovaná skupina, která se zde specializovala na podvody v životním pojištění.

Registrujeme i rostoucí počet případu v pojištění odpovědnosti u podnikatelů. Například u pronájmu vozidel, ke kterým podnikatel zajišťuje i servis. Náklady na poruchy vzniklé ze zanedbané údržby, nebo nesprávného použití, se totiž snaží pokrýt z pojištění odpovědnosti za vadu výrobku,“ popisuje poslední novinku v pojistných podvodech Vojtěch Stavný.

Zdroj: Kooperativa

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články