Paride Della Rosa: Umíme vymýšlet produkty, určené pro český trh


			Paride Della Rosa: Umíme vymýšlet produkty, určené pro český trh

Neustálá komunikace s makléři a nabídka produktů, jež respektují specifické požadavky podnikatelů stejně jako členů představenstev, to jsou hlavní důvody vynikajícího umístění CHARTIS EUROPE S.A. v anketě Pojišťovna roku 2010. V kategorii pojištění průmyslu a podnikatelů se tato pojišťovna umístila na druhém místě.

Jak zdůraznil Paride Della Rosa, generální ředitel CHARTIS EUROPE S.A., další z ingrediencí, jež je základem takového úspěchu, je vynikající kapitálová vybavenost. Pro úplnost se snad sluší ještě dodat, že CHARTIS patří v oblasti neživotního pojištění k největším nadnárodním společnostem. Pečuje o více než 45 miliónů klientů ve 160 zemích světa. S nabídkou produktů má více než devadesátiletou zkušenost.

Nezbytně nutné nejen pro CHARTIS je dobře pochopit potřeby klientů. A kdo může být dokonalým průvodcem na cestě ke klientům a jejich nárokům? Není sporu o tom, že jsou to právě makléři.

Jejich volba je důkazem toho, že CHARTIS dokáže hledat inovativní řešení. Zázemí nadnárodní společnosti něco takového usnadňuje.

Na dotaz, jaké druhy finančních produktů jsou nejúspěšnější na českém trhu, uvedl Paride Della Rosa, že jde především o pojištění profesní odpovědnosti a pojištění odpovědnosti za škodu, způsobenou členy statutárních a dozorčích orgánů společnosti (známé pod názvem D&O).

„Nový produkt zajišťuje členům představenstev, dozorčích rad i jednatelům firem ochranu osobního majetku pro případ uplatnění nároků na náhradu škody. Platí to nejen pro společnosti, obchodované na veřejných akciových trzích, ale i pro soukromé firmy. Pojištění je chrání před chybami, jichž se mohou v těchto společnostech dopustit,“ vysvětlil Paride Della Rosa.

Speciálně pro velké společnosti, jejichž akcie jsou veřejně obchodovatelné, je určen inovovaný produkt Corporate Guard. Pro středně velké a menší společnosti jsou učeny D&O pojistné podmínky Business Guard.

"Jsme úspěšní především díky tomu, že dokážeme nová rizika pojmenovat a lidi před nimi ochránit. Každý rok děláme jakousi inventuru rizik a v této souvislosti pracujeme i na inovaci pojistného krytí a na benefitech, plynoucích z našich produktů," vysvětlil ředitel CHARTIS.

Jak potvrdil, podvod i terorismus k těmto novým rizikům patří. Upřesnil, že na riziko teorismu lze pojistit kteroukoliv firmu. Ale nejde jen o podvody ve firmách a o terorismus, existují i další rizika, která lze přenést t na bedra pojišťoven. "Celosvětové zkušenosti Chartis jsou v tomto případě zárukou úspěchu. Dokážeme vytvořit produkty, speciálně učené pro český trh, které vyjdou vstříc potřebám českých klientů," uzavřel.

V České republice zaměstnává CHARTIS v současné době 80 lidí. Na úspěchu této společnosti se výrazně podílí makléřská síť. Vztahy mezi upisovateli a makléři jsou pro nás velmi důležité, shrnul Paride Della Rosa.

Dagmar Šístková


Zdroj: DŠ

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS