Podvody připraví evropské pojišťovny o 8 až 12 miliard eur


			Podvody připraví evropské pojišťovny o 8 až 12 miliard eur

Evropské pojišťovny nemají dostatečně moderní systémy, aby zabránily růstu pojistných podvodů. 

Více než 70 % evropských pojišťoven zaznamenalo nárůst podvodných nároků v průběhu posledních tří let. Uvádí to výsledky průzkumu společnosti Accenture.

Podle výzkumu dochází každoročně k průměrnému nárůstu podvodů o 10 %. Téměř 40 % respondentů je přesvědčeno, že vyplacená pojistná plnění jsou v rozmezí od 5 do 10 % ve skutečnosti podvodná.

Nedostatečné schopnosti odhalit podvody znamená, že podvody nepozorovaně rostou.
Ředitel společnosti Accenture Property and Casualty Insurance Services Thomas D Meyer říká: "Odhadujeme, že roční ztráty způsobené podvody se mohou pohybovat v rozmezí od 8 mld. eur do 12 mld. eur v případě evropského pojištění majetku a odpovědnosti. Evropské pojišťovny by ušetřily miliardy eur každý rok, kdyby měly odpovídající nástroje na odhalování podvodů."

"Mnoho pojišťoven stále používá staré technologie a nedostatečně propracované analytické nástroje, které jim neumožňují účinné odhalování podvodů,“ dodal Meyer.
Téměř 85 % respondentů uvedlo, že jejich systém, používaný na likvidaci pojistných událostí, není dostatečně flexibilní a moderní, aby vyhověl potřebám zákazníků, a 55 % uvedlo, že jejich systém pro řešení pojistných událostí je více než 10 let starý.

Insurance Times

Zdroj: Insurance Times

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články