Pojistitelé si stěžují na nejasné kapitálové požadavky Solvency II


			Pojistitelé si stěžují na nejasné kapitálové požadavky Solvency II

Pojistitelé upozorňují na nejednotné a nejasné kapitálové požadavky na základní kapitál pojišťoven v souvislosti se zavedením Solvency II, což hrozí problémy v eurozóně. Tvrdí to analytik společnosti JP Morgan.


Italská vláda má zájem na uvolnění pravidel pro kapitálové požadavky. Italské pojišťovny totiž utrpěly velké ztráty poté, co klesly ceny italských dluhopisů, což ve spojení se špatným stavem řeckých dluhopisů znamená, že to velmi poškodilo jejich bilance.


Nicméně italský regulátor je připraven uvolnit pravidla týkající se ztrát z dluhopisů a povolí italským pojišťovnám i nadále investovat do italských státních dluhopisů, sdělil zástupce regulátora Financial Times.


Duncan Russell ze společnosti JP Morgan tvrdí, že pokud by všechny pojišťovny pro výpočet své kapitálové přiměřenosti používaly pouze ekonomický základ - jak se očekává po zavedení projektu Solvency II – mohl by se kapitál evropských pojišťoven snížit o 40 miliard eur, což odpovídá 10 % jejich společného kapitálu.


"To dokazuje, že kapitálové požadavky nejsou jednoznačné, ve skutečnosti je to hrozný nepořádek, navíc nikdo neví, co s tím dělat," řekl Russell.


Naděje, že Solvency II by mohla pojišťovnám skutečně pomoci, je v nedohlednu a stále více pojišťoven je přesvědčeno o tom, že nové opatření vůbec nesplní jejich očekávání.


Insurance Times

Zdroj: oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články