Pojišťovnictví v roce 2014: AXA Česká republika


			Pojišťovnictví v roce 2014: AXA Česká republika

Jako každý rok jsme oslovili pojišťovny s otázkou, jaký byl minulý rok a co očekávat od roku nastávajícího. V platnost vešel nový Občanský zákoník, který jistě způsobí mnoho změn. Velkou úlohu v dalším vývoji bude mít také již schválená klíčová reforma Solvency II, která bude mít dopady na samotné fungování pojišťoven. Na otázky odpovídá generální ředitel AXA v ČR a SR Martin Vogl.

Jak hodnotíte uplynulý rok 2013? 

Uplynulý rok nebyl jednoduchý, protože byl ve znamení dalšího poklesu úrokových sazeb, politické i ekonomické nejistoty a bohužel také nulového ekonomického růstu.

Naše projekty zaměřené na kvalitu prodeje a udržitelnou kvalitu našeho podnikání, které jsme zahájili v roce 2012, se skutečně vyplatily a přinesly očekávané výsledky. Dokázali jsme zvýšit profitabilitu nových obchodů v oblasti životního pojištění i provozní zisk v tomto segmentu. V oblasti neživotního pojištění jsme stabilizovali naši provozní infrastrukturu včetně IT a významně jsme také zvýšili objem našich nových obchodů.

Co očekáváte v roce 2014?

V tomto roce očekáváme větší stabilitu trhu společně s růstem HDP. Zdá se, že prostředí pojistného trhu bude nadále velmi konkurenční, očekáváme však tendenci k zvyšování cen a větší důraz na kvalitu nových obchodů. Pokud jde o bezprostřední budoucnost společnosti AXA, zůstáváme opatrní z hlediska očekávání růstu a i nadále pro nás zůstává důležitější kvalita než kvantita. Na konci roku pak očekáváme další výsledky, které přinese implementace naší strategie založené na spokojenosti zákazníků a vyšší ziskovosti našeho podnikání.

 

AXA

Zdroj: AXA Česká republika

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články