Pojišťovny budou platit paušální náhradu za zásah hasičů u nehod


			Pojišťovny budou platit paušální náhradu za zásah hasičů u nehod

Pojišťovny budou od příštího roku vedle nově zavedených příspěvků do Fondu zábrany škod i nadále hradit výjezdy hasičů k nehodám. Počínaje dnem 1. září 2013 začíná platit nařízení vlády , které stanovilo paušální náhradu 5600 Kč za každou hodinu zásahu hasičů. Tento výdaj se promítne do ceny povinného ručení. Na jeho zdražení bude podle pojišťoven mít ale vliv zejména povinnost odvádět nejméně tři procenta z přijatého povinného ručení na financování hasičů (a částečně také policistů, zdravotníků a programů pro zvýšení bezpečnosti silničního provozu..) Tato povinnost začne platit od ledna 2014.

Fond zábrany škod již v minulosti existoval. Právě do něj budou pojišťovny odvádět tři procenta z vybraného povinného ručení. Fond by pak Integrovanému záchrannému systému hradil náklady na nákup techniky.

Tlak na vyšší ceny ale netvoří pouze tyto odvody hasičům, protože cenovou tvorbu pojišťoven ovlivní i novela občanského zákona. Lze očekávat, že pojistné plnění za škody na zdraví od příštího roku významně vzroste.

Zdroj: DŠ

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články