Pojišťovny opatrně vyčkávají, jak to v Egyptě dopadne


			Pojišťovny opatrně vyčkávají, jak to v Egyptě dopadne

Již desátý den trvají protesty v Egyptě. Stejně jako celý svět, i pojišťovací společnosti s napětím sledují dění v Egyptě a snaží se předvídat důsledky lidového povstání.

Tisíce obyvatel Egypta vyrazilo do ulic v hlavním městě Káhiře a v Alexandrii, aby sesadili prezidenta Husního Mubaraka a ukončili jeho třicetiletou vládu v zemi. V posledních dnech situaci zkomplikovali jeho stoupenci, kteří v ulicích bojují s jeho odpůrci.

Ještě před těmito událostmi bylo možné vyhledat na mapě politických rizik, kterou vypracovali odborníci pojišťovacího makléře Aon mapu Egypta, který byl do té doby považován za zemi se středně velkými riziky. Posuzují se rizika jako stávky, vzpoury, občanské nepokoje, terorismus, narušení dodavatelského řetězce stejně jako právní a regulatorní rizika.

Agentura Moody´s zatím varuje, že současné nepokoje by mohly zničit již tak slabé veřejné finance Egypta.

Andrew van den Born, výkonný ředitel pojišťovací brokerské firmy Willis Group se sídlem v Londýně, uvedl, že upisovatelé zatím události monitorují a čekají, zda by egyptské události mohly mít dopad na celý Blízký Východ včetně Izraele.

Mezi nejcitelnější dopady budou bezesporu patřit škody na majetku v důsledku politického násilí v zemi a rozpad pojistných trhů, k nimž může z tohoto důvodu dojít.

Další škody může způsobit přerušení dopravy zboží, přepravovaného Suezským kanálem. Dlouhodobě se ovšem neočekává jeho uzavření, protože právě průplav je zdrojem hlavních příjmů pro Egypt.

O dalších dopadech událostí v Egyptě je zatím velmi předčasné mluvit, uzavřel van den Born.

PropertyCasualty360

Zdroj: PropertyCasualty360

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články