Pojišťovny pod drobnohledem: ING


			Pojišťovny pod drobnohledem: ING

ING je jedinou výhradně životní pojišťovnou TOP10. Jde také o jedinou pojišťovnu z této skupiny, která působí na našem trhu ve formě pobočky (existuje i ING Pojišťovna, která je pouze neživotní, ale její postavení na trhu je slabé – tato pojišťovna není členem České asociace pojišťoven). Pojišťovna, přes dočasná zlepšení způsobená hlavně vlivem jednorázově placených produktů, v poslední době svoje postavení na trhu ztrácí a v současnosti má tak poměrně daleko ke svému nejvyššímu tržnímu podílu z roku 2008 – 6,2 %. Nejmenšího podílu dosáhla ING v roce 2013 – 3,9 %.

 


ING má logicky lepší postavení na žebříčku v životním pojištění. Následující přehled obsahuje
stejné hodnoty pojistného a indexů, jiné jsou pouze podíly a místo v pořadí pojišťoven.

 

V 1. čtvrtletí se snažila ING podpořit prodej svého on-line životního pojištění ProAktiv nabídkou získání skipasu. V průběhu celého roku pak nadále rozvíjela svůj program For You zaměřený na boj proti rakovině. Novinkou v rámci produktu ING Smart se stalo volitelné připojištění invalidity s možností krytí pro všechny tři stupně. Tato inovace byla představena v říjnu.

ING také v říjnu informovala o změně svého brandu na značku NN (Nationale-Nederlanden). Samotný proces rebrandingu začne v okamžiku kdy ING (NN) vstoupí na burzu. To se předpokládá v průběhu roku 2014.

Kateřina Lhotská, expert pro pojišťovací sektor EY

Zdroj: Kateřina Lhotská, expert pro pojišťovací sektor EY

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články