Ředitelé britských pojišťoven se málo zajímají o Solvency II


			Ředitelé britských pojišťoven se málo zajímají o Solvency II

Přesně 70 % představenstev britských pojišťoven se musí daleko víc angažovat ve změnách, které souvisejí s nadcházejícím kapitálovým režimem. Na konferenci britského regulátora Financial Services Authority (FSA), která byla věnována Solvency II, tento názor vyslovila většina delegátů. Odborníků, kteří se konference zúčastnili, bylo víc než 500.

Pouhých 31 % delegátů bylo přesvědčeno o tom, že se představenstvo velmi dobře angažuje v zavádění Solvency II. Ze zbylého počtu se 46 % domnívá, že se představenstvo tomuto problému věnuje adekvátně, zatímco zbývajících 23 % otevřeně sdělilo, že zájem představenstva je velmi bídný.

64 % dotazovaných, kteří patří mezi odborníky, jež jsou rozsáhle informováni o postupu zavádění opatření Solvency II v britských pojišťovnách, tvrdí, že zavedení nového regulatorního rámce patří mezi velmi významnou změnu. Podle jejich názoru silně ovlivní všechny obchodní operace.

Jen 29 % z nich je názoru, že jde jen o částečné změny, které ovlivní řízení pojišťoven. Dalších 5 % tvrdí, že zavedení Solvency II bude znamenat pro pojišťovnictví zcela nový začátek pro tento byznys. Další 2 % se domnívají, že nový způsob regulace představuje velmi malou nebo vůbec žádnou změnu.

Insurance Day

Zdroj: Insurance Day

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS