S& P snížila rating osmi evropským pojišťovnám


			S& P snížila rating osmi evropským pojišťovnám

Ratingová agentura Standard & Poor´s (S & P) snížila hodnocení osmi evropských pojišťoven, včetně italské pojišťovny Allianz a portugalské Ageas.

Agentura snížila hodnocení Allianz SpA o dva stupně na A + z původních AA a rating společnosti Milleniumbcp-Ageas Group o dva stupně z BB z BBB-.

Španělské pojišťovací skupině Mapfre bylo sníženo hodnocení o dva stupně, zatímco italské pojišťovny Generali, Unipol a Cattolica, zajišťovna Caisse Centrale de Reassurance a španělská zajišťovna Nacional – ty všechny utrpěly snížení ratingu o jeden stupeň.

Hodnocení S & P přichází poté, co agentura snížila rating devíti ze 17 zemí eurozóny na konci minulého týdne. Rating Kypru, Itálie, Portugalska a Španělska klesl o dva stupně, zatímco Rakousko, Francie, Malta, Slovensko a Slovinsko utrpělo snížení o jeden stupeň.

"Dosud jsme nedokončili hodnocení toho, jak to ovlivnilo rating společností Allianz Group, Aviva Group, Axa Group a CNP Group, proto jsme nepodnikli v současné době žádné kroky k hodnocení těchto skupin," S & P uvedla ve svém prohlášení.

S & P potvrdila také rating několika irských pojišťoven a odstranila je z negativních úvěrových hodnocení, včetně Allianz PLC, RSA Irsko, AXA Insurance Ltd, Aviva Insurance (Europe), SE a IPB.

Insurance Times

Zdroj: Insurance Times

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS