Seznamte se. Talanx Group, evropský gigant na poli pojištění a zajištění.


			Seznamte se. Talanx Group, evropský gigant na poli pojištění a zajištění.

Talanx Group je mezinárodně působící německý konglomerát a přední hráč na evropském pojistném trhu. Svými příjmy z pojistného se řadí na třetí místo mezi evropskými leadery. Zajišťuje celé spektrum neživotního i životního pojištění a rovněž vlastní zajišťovací společnost. Společnost sídlící v Hannoveru, je aktivní ve 150 zemích světa včetně České republiky (HDI Versicherung AG, organizační složka). 

 

Talanx zastřešuje 12 evropských pojišťoven, z nichž většina je zaměřena na pojištění B2B. Ratingová agentura Standard & Poor hodnotí skupinu Talanx ratingem finanční síly A +, tedy stabilní (silný) a její zajišťovnu Hannover Re Group indexem AA-, tedy stabilní (velmi silné). Vize společnosti Talanx je být světovou pojišťovací B2B jedničkou. Optimalizované divize jim umožňují využít příležitosti na světových trzích pojištění, a to ve prospěch všech zainteresovaných stran.

Vývoj společnosti

Talanx zažil silný růst zejména v posledních deseti letech. V roce 2014 dosáhl příjmů z pojistného ve výši až 29 miliard EUR. Skupina vystupuje pod mateřskou společností Talanx AG, která řídí finance celé holdingové společnosti. Největším akcionářem společnosti Talanx AG s podílem 79,0 procenta je HDI V.a.G., vzájemná pojišťovna (od 01. 01. 2016 dále HDI Global SE). Zbývajících 21 procent akciích je ve volně obchodovaných a jsou vedeny na burze ve Frankfurtu pod označením MDAX.

 ¨Talanx1

Skupina Talanx AG se může pyšnit jednou z největších světových zajišťoven Hannover Re. Dále do skupiny spadají společnosti specializující se na bankopojištění, jako Neua Leben, TARGO Versicherungen a také Ampega, poskytovatel finančních prostředků a správce aktiv. Mezi významnými členy skupiny nalezneme i HDI-Gerling. Ten vznikl sloučením dvou špičkových pojišťovacích subjektů na německém trhu, HDI a Gerling. Spojilo se tak prvotřídní know-how s dlouholetými zkušenostmi na německém i zahraničním trhu. HDI – Gerling doprovází mezinárodní klienty při jejich globálním působení a obsluhuje je přímo v zemích jejich podnikatelských aktivit prostřednictvím svých dceřiných společností a poboček přímo zastoupených ve 29 státech světa.

Dlouhodobou vizí společnosti Talanx Group je stát se světovou jedničkou na poli B2B pojištění.

HDI_logo

Zdroj: oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články