Skupina UNIQA plánuje investovat do inovací 500 milionů eur


			Skupina UNIQA plánuje investovat do inovací 500 milionů eur

Evropská pojišťovací skupina UNIQA prezentovala nový víceletý investiční program, do kterého investuje v přepočtu 13,5 miliardy korun. Jeho cílem je renovace obchodního modelu společnosti a používaných technologií. Pojišťovna spolu s tímto vyjádřením informovala, že investice letos povedou k poklesu jejího zisku.

Nový program je zatím největším investičním a inovačním programem pojišťovny. Program je plánovaný na pět až sedm let, velká část se ale uskuteční už letos,“ uvedl generální ředitel pojišťovny UNIQA Andreas Brandstetter.

Stejně jako ostatní pojišťovny se i UNIQA snaží vyřešit problém rekordně nízkých úrokových sazeb. „Investice, z nichž výrazná část se uskuteční v roce 2016, v první řadě použijeme na redesign obchodního modelu a modernizaci IT systémů, které to vyžadují,“ uvádí společnost v prohlášení. „UNIQA očekává, v závislosti na zavedení investičního programu, výrazné snížení zisku ve finančním roce 2016 ve srovnání se silným ziskem v roce 2015.

Cílem rakouské pojišťovny je připravit se na budoucí potřeby zákazníků a hodlá změnit svůj profil poskytovatele pojišťovacích produktů na poskytovatele integrovaných služeb.

UNIQA je zastoupena v 19 zemích, včetně České republiky, kde patří dlouhodobě mezi deset největších hráčů na trhu. Má více než deset milionů zákazníků a do roku 2020 je chce zvýšit na 15 milionů.

Zdroj: oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články