Správní rada rozhodla. VZP ruší smlouvu s IZIP.


			Správní rada rozhodla. VZP ruší smlouvu s IZIP.

Společnost IZIP pro VZP spravovala elektronickou zdravotní knížku. Kvůli příliš vysokým nákladům však správní rada rozhodla o zrušení smlouvy a vytvoření elektronického systému ve vlastní režii. 

Již na konci května 2015 se uvažovalo o zrušení smlouvy s IZIP, jíž je VZP majoritním vlastníkem. Provoz tohoto elektronického systému, který zajišťuje komunikaci s lékaři a plátci, stál měsíčně 6 milionů korun.

VZP má v plánu spustit vlastní platformu, která by měla snížit náklady o celých 5 milionů měsíčně.

Naši vlastní elektronickou platformu vyvíjíme od počátku tak, aby žádnému z partnerů přechod nezkomplikoval život. Naopak máme ambici, aby nové řešení přineslo zjednodušení a vylepšení vzájemné komunikace," uvedl ředitel VZP Zdeněk Kabátek s tím, že nové řešení bude uživatelsky přívětivější.

V současné době portál využívá téměř 100 tisíc zdravotnických zařízení, plátců pojistného, státních úřadů, exekutorů a pojištěnců. Lékaři přes něj posílají měsíční vyúčtování poskytnuté péče, zaměstnavatelé přihlašují a odhlašují zaměstnance a posílají přehledy o platbách pojistného.

VZP vlastní 51 procent akcií IZIP a je podle ředitele připravena jednat s menšinovým vlastníkem, jímž je švýcarská firma eHI eHealth International, o dalším vývoji.

Projekt IZIP stál v VZP v minulosti zhruba na dvě miliardy korun. Elektronické zdravotní knížky, které jsou vedle portálu součástí projektu, mají v tuto chvíli pozastavenou činnost, nové zápisy do nich lékaři nevkládají. V souvislosti s elektronickými knížkami policie obvinila v listopadu 2013 dva lidi z pletich při veřejné soutěži. Podle médií stíhá policie šéfa IZIP Jiřího Paška a bývalého ředitele VZP Pavla Horáka.

Zdroj: oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články