Aegon nebude nabízet fondy druhého pilíře důchodového spoření


			Aegon nebude nabízet fondy druhého pilíře důchodového spoření
3.12.2012 Tiskové zprávy

AEGON Penzijní fond se nebude účastnit druhého pilíře penzijní reformy. K tomuto rozhodnutí dospěl management společnosti po důkladném zvážení finančních a obchodních hledisek a rizik spojených se zavedením důchodového spoření. Hlavním důvodem je nejistota, zda se podaří získat dostatečný počet zájemců o vstup do druhého pilíře.

AEGON nadále pokračuje v transformaci stávajícího 3. pilíře a transformaci penzijního fondu na penzijní společnost. Již 12. 10. 2012 obdržel AEGON Penzijní fond od ČNB povolení k činnosti penzijní společnosti a licenci k provozování penzijního připojištění prostřednictvím transformovaného fondu. Vznikne tak AEGON Penzijní společnost, která bude spravovat prostředky klientů ve 3. pilíři penzijního spoření.

„Naším prvořadým cílem je poskytování kvalitních služeb našim klientům. Chceme se proto plně soustředit na transformaci stávajícího 3. pilíře a poskytnout tak stabilní a perspektivní produkt pro spoření na penzi. Věříme, že spoření ve 3. pilíři bude patřit i v budoucnu k nejúspěšnějším produktům na českém finančním trhu.“ uvedl Jiří Schneller, generální ředitel a člen představenstva AEGON Penzijní fond.

Aegon

Zdroj: AEGON

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS