Allianz aréna v neděli změní barvu k nepoznání


			Allianz aréna v neděli změní barvu k nepoznání
14.3.2013 Tiskové zprávy

Co mají společného Allianz Aréna, egyptské pyramidy a socha Krista v Rio de Janeiru? Všechny se řadí mezi světové památky a objekty, které budou v den svatého Patrika (tuto neděli 17. března) osvětleny zeleně. Irsko totiž letos znovu organizuje svoji globální "zelenou" kampaň a fotbalový chrám u Mnichova se k ní přidá. Standardně svítí pouze modře, červeně a bíle a zelený má jenom trávník.


"Myslíme si, že je to skvělé, že Allianz Aréna se zařadí mezi takové budovy a památky jako je například nejznámější australský architektonický skvost – Opera v Sydney nebo Niagarské vodopády. Z tohoto důvodu jsme dali tomuto „zelenému“ projektu také zelenou," řekl Christian Deuringer, vedoucí řízení značky Allianz SE. Toto jedinečné osvětlení bude jasně viditelné v neděli od 19 hodin středoevropského času. Aby se stadion zbarvil i zvenku do jasného zeleného odstínu, použijí odborníci speciální technologii osvětlení - LED reflektory budou umístěny na 12 místech na západní straně a kolem celé východní strany Allianz Arény. Přestavba více než 1000 iluminovaných panelů stadionu by pouze pro jednorázovou akci byla příliš náročná. Aby se spotřeba energie udržela na minimu, světla se ještě v noci vypnou. Unikátní zážitek tak bude trvat jen několik hodin, poté se i Allianz Aréna vrátí ke svým tradičním barvám.


Allianz Aréna byla otevřena v květnu 2005 jako jeden z nejmodernějších fotbalových stadionů na světě. O rok později, se tu odehrálo šest zápasů fotbalového mistrovství světa, včetně semifinále a hostil také finále Ligy mistrů UEFA loni v květnu. Zhruba 71 tisíc fanoušků může sledovat v tomto sportovním stánku fotbalová utkání, kterých k dnešnímu dni bylo více než 300. Allianz Aréna je domovem dvou týmů - světoznámého FC Bayernu Mnichov a TSV Mnichov 1860.


Málokdo ví, že Allianz Aréna je také jedním z nejnavštěvovanějších míst Bavorska: cestu si do ní našlo již více než 26 milionů návštěvníků. Allianz pojišťovna jako sponzor prohloubila svůj závazek k fotbalu v roce 2012, kdy oznámila, že rodina stadionů s jejím jménem se rozrůstá o další tři - "Allianz Stadium" v Sydney, "Allianz Park" Rugby v ​​Londýně a "Allianz Riviera" v Nice, která je už nyní ve výstavbě.


Svatý Patrik je patronem Irska a jeho svátek Den svatého Patrika se slaví 17. března. Předpokládaný den jeho smrti, je zároveň nejvýznamnějším svátkem Irska a všech Irů. Kromě toho, že je spojen s rozsáhlými a bujarými oslavami, jejichž náboženský rozměr je již poněkud potlačen, je charakteristický „zelenými“ oslavami, a to nejen v Irsku, ale po celém světě, i u nás. Jeho symbolem je zelený trojlístek. Slaví se různě od slavnostních pochodů, irské hudby a tradičního tance, až po oblékání se do zeleného, barvení piva, pečiva a všeho možného na zeleno.

 

Allianz

Zdroj: Allianz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články