Allianz možná povolá pomoc likvidátorů ze zahraničí


			Allianz možná povolá pomoc likvidátorů ze zahraničí
10.6.2013 Tiskové zprávy

Včerejší bouřky a přívalové deště totiž mohly způsobit a také někde způsobily nové pojistné události i v objektech, které byly v minulém týdnu již jednou vyplaveny.

Allianz pojišťovna bude tyto pojistné události likvidovat jako samostatné případy. Přestože nelze zaplatit jednu škodu dvakrát, pokud současná záplava původní škody zvětšila, například poškodila již opravené části nemovitosti, nebo zničila předměty, které si klienti museli nutně pořídit nově, například lednici, pračku…, klienti mohou tuto škodu znovu nahlásit.

Prokazatelné navýšení samozřejmě Allianz pojišťovna akceptuje. Stejným způsobem postupovala Allianz například v roce 2010 po záplavách na Moravě, kde jí stejní lidé hlásili pojistné události v rozmezí dvou týdnů.

K dnešnímu dopoledni eviduje Allianz pojišťovna více než 1600 škod za téměř 400 milionů korun. Nejvíce postižený je Středočeský kraj, odkud klienti nahlásili 820 událostí za zhruba 120 milionů korun, dále pak  Praha s 350 škodami za 150 milionů. V Jihočeském kraji je to zatím 230 škod za cca 35 milionů. Postupně narůstá počet pojistných událostí také v Ústeckém kraji, které se blíží stovce za více než 50 milionů. V krajích Plzeňském a Karlovarském se počty škod zatím drží do stovky, v Libereckém a Královéhradeckém je jich pár desítek. V ostatních částech republiky je zatím klid, ale v hlášeních nejsou zohledněny ještě včerejší následky bouřkové činnosti, které klienti začínají nahlašovat teprve dnes a která postihla v mnoha případech i místa, jež dosud zasažena nebyla. Ostatně pondělí je vždy dnem, kdy nastává nejvyšší nárůst hlášení právě po víkendu. 

V následujících dnech, kdy bude škod bezpochyby přibývat, má v záloze Allianz pojišťovna pomoc svých kolegů ze zahraničí.

Předběžně počítáme s tím, že by mohli doprovázet naše mobilní techniky při prohlídkách v nejvíce postižených lokalitách. Zatím už je zcela zlikvidovaných přes 150 případů, ale tohle číslo se bude neustále zvyšovat – jak na straně nahlášených, tak i prohlédnutých a zaplacených pojistných událostí. Allianz působí ve více než 70 zemích světa, a proto má s likvidováním podobných následků živlů velké zkušenosti, které využívá i mezinárodně.

Allianz

Zdroj: Allianz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články