Allianz partnerem paralympijského hnutí na další čtyři roky  


			Allianz partnerem paralympijského hnutí na další čtyři roky  
29.4.2013 Tiskové zprávy

Allianz rozšířila svoji spolupráci s Mezinárodní paralympijským výborem (IPC) o další čtyři roky a nově bude partnerem také Mezinárodní atletické federace. Tato globální podpora skupiny Allianz má již 13 dílčích partnerství v jednotlivých zemích s místními paralympijskými výbory. Nejinak je tomu i v České republice. Tuzemská Allianz podepíše smlouvu s Českým paralympijským výborem tento týden. Krátké video s jedním z nejúspěšnějších českých sportovců – paralympijským vítězem a mistrem světa v cyklistice Jiřím Ježkem najdete ZDE

"Loňské paralympijské hry v Londýně jednoznačně pomohly změnit pohled lidí na paralympijské hnutí i vnímání handicapovaných sportovců. Allianz je ráda, že se může podílet na dalším prolomení bariér a přihlížet novým úspěchům, jejichž základy postavil Londýn 2012 a další na sebe jistě nenechají dlouho čekat,“ uvedl Werner Zedelius, člen představenstva Allianz SE. Pokračování úspěšného partnerství Allianz a IPC ocenil také Sir Philip Craven, předseda Mezinárodního paralympijského výboru. „Mám velkou radost z posledních sedmi let, kdy je Allianz oddaným, spolehlivým a profesionálním zastáncem paralympijského hnutí a už se těším na příští čtyři roky naší spolupráce," doplnil.

Aktuální čtyřletá dohoda pokrývá celý cyklus paralympijských her, včetně podpory Allianz národních paralympijských výborů na jejich cestě na zimní hry v Soči 2014 a letní v Rio de Janeiru 2016.

Allianz Česká republika byla partnerem českých paralympijských sportovců již dva roky z vlastní iniciativy. „Jsme velmi hrdí na to, že se podpisem této smlouvy nyní i my v České republice připojujeme ke globální podpoře a můžeme díky ní přislíbit dlouhodobější pomoc,” řekl u příležitosti podpisu Dalibor Šajar, ředitel marketingu a market managementu Allianz pojišťovny. Allianz navíc zaštítila i vyhlášení nejlepšího týmu v rámci soutěže Handicapovaný sportovec roku a kromě donátora je také oficiálním pojistitelem výprav na Deaflympijské hry v letošním roce a na Paralympijské hry 2014.

Místní partnerství jsou v současné době smluvně ukotvena mezi dceřinými společnostmi Allianz a národními paralympijskými výbory jak v mateřském Německu a v České republice, tak i Rakousku, Chorvatsku, Maďarsku, Švýcarsku, ale také Irsku, Portugalsku, Mexiku a Austrálii. Nejméně tři další smlouvy budou podepsány ještě letos, takže celkově by mělo být místních partnerů minimálně třináct.

Kromě globálních a lokálních partnerství bude Allianz také spolupracovat s IPC Atletickou federací, která organizuje všechny atletické sportovní disciplíny a události v průběhu celé sezóny, včetně závodů na invalidních vozících, vrhů koulí, běhů, skoků do dálky a dalších disciplín.

Allianz sdílí své nadšení pro paralympijské hnutí jak se zaměstnanci, klienty s partnery, tak  i se širokou  veřejností. Kromě finanční podpory hnutí vytváří kampaně pro paralympijské sporty, seznamuje s úspěchy paralympioniků a jejich životní příběhy využívá i v prevenci úrazů, či výchově dětí zaměřené na bezpečnost silničního provozu.

Jednou z právě probíhajících akcí je výstava fotografií s paralympijskou tématikou pod názvem "Hybná síla", v centrále Allianz v Mnichově. Přestavuje záběry z paralympijských her od Atlanty v roce 1996 až do loňského roku v Londýně. Všechny snímky pořídil fotograf IPC Lieven Coudenys.

Allianz SE je partnerem IPC od roku 2006 a mezinárodním partnerem se stala poprvé před dvěma lety. Tato role v sobě zahrnuje jak globální, tak i lokální spolupráci. Během této dlouhodobé a oboustranně přínosné spolupráce Allianz pomohla posílit povědomí veřejnosti o paralympijském sportu a obecně vytvářet větší zájem o toto hnutí.

Popiska – foto zleva: Werner Zedelius, člen představenstva společnosti Allianz SE, Sebastian Dietz, zaměstnanec německé Allianz a držitel zlaté medaile v hodu diskem z paralympiády v Londýně a Sir Philip Craven, předseda Mezinárodního paralympijského výboru.

Allianz

Zdroj: Allianz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články