Allianz penzijní fond byl vloni jedničkou pokud jde o růst klientů


			Allianz penzijní fond byl vloni jedničkou pokud jde o růst klientů
27.2.2013 Tiskové zprávy

Loňský rok byl pro Allianz penzijní fond rekordním rokem, v němž pokračoval jeho úspěšný růst, který nakonec předčil všechna očekávání.

Počet klientů překročil 486 tisíc a meziročně vzrostl o 130 %. Úspěšného nárůstu dosáhl Allianz penzijní fond i ve výši spravovaných prostředků účastníků, jejich celkový objem přesáhl částku 20,4 mld. Kč, což představuje meziroční nárůst o více než 72 %. Allianz penzijní fond se tak stal v rámci těchto ukazatelů nejúspěšnějším fondem na našem trhu.

Penzijní fond Allianz těžil kromě výše zhodnocení především ze síly finanční skupiny, která je v globálním měřítku druhá největší a přitom nejstabilnější (rating AA) na světě. Zakládal si také na nízkonákladovosti. „V rámci skupiny můžeme využívat interních služeb, zefektivňujeme administrativu, náklady na management, uspoříme za externí správu investic a podobně. To nám umožňuje být levnější, než jiné penzijní společnosti a na klienta zbude více,“ řekl předseda představenstva Allianz penzijní společnosti Jakub Strnad.

Allianz penzijní fond

 

 

Zdroj: Allianz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články