Allianz podporuje sportovce, kteří usilují o účast na Paralympijských hrách v Londýně


			Allianz podporuje sportovce, kteří usilují o účast na Paralympijských hrách v Londýně
3.5.2012 Tiskové zprávy

Allianz pojišťovna uzavřela smlouvu s Českým paralympijským výborem o podpoře jeho sportovců v letošním roce a navázala tak na pokračující spolupráci skupiny Allianz s Mezinárodním paralympijským výborem. Vrcholem všech sportovců s tělesným, mentálním a senzorickým zdravotním postižením letos budou Paralympijské hry, které se uskuteční v Londýně a už tradičně naváží na letní olympiádu.


Pětiletá globální podpora paralympijských sportovců se odehrává také na lokální úrovni a Česká republika se prostřednictvím Allianz pojišťovny přiřadila k dalším osmi zemím, které zdravotně handicapované sportovce podporují. Konkrétně jde o Austrálii, Bulharsko, Chorvatsko, Německo, Irsko, Portugalsko, Švýcarsko a Turecko.


„Mezi paralympijskými sportovci najdete vzory pro lidi, kteří se musí vyrovnat s osobní krizí,“ řekl šéf marketingu skupiny Allianz Joseph K. Gross. „Sport jim v tom často pomáhá a někdy dokonce jeho prostřednictvím získají uznání, o kterém se jim dříve ani nezdálo. Tento svazek však není jednostranný. Paralympijští sportovci totiž pomáhají také Allianz, protože jejich prostřednictvím dokážeme lépe porozumět potřebám našich klientů,“ dodal Gross.


S určitým postižením dnes žije na celém světě 650 milionů lidí a alespoň jednoho člověka, který se musel naučit žít s handicapem, má ve své rodině každý čtvrtý Evropan. Český paralympijský výbor zastřešuje přibližně 18 tisíc sportovců v pěti sportovních svazech, které jsou řádnými členy.

Allianz

Zdroj: Allianz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články