Allianz pojistila výstavu plakátů Alfonse Muchy


			Allianz pojistila výstavu plakátů Alfonse Muchy
10.4.2013 Tiskové zprávy

Slavnostní vernisáží byla zahájena unikátní výstava nejkomplexnější Muchovy plakátové tvorby.  Pro veřejnost se expozice, považovaná za největší událost letošního roku, otevírá dnes 10. dubna 2013 v 10 hodin v Obecním domě v Praze. Umělecká díla pocházejí ze soukromé sbírky Ivana Lendla a jsou nejkompletnější kolekcí originálních plakátů Alfonse Muchy na světě. Allianz je nejen hlavním pojistitelem této výstavy, ale také jedním z partnerů.

Pojištění této sbírky bylo vyhotoveno na míru a odborníci na pojištění uměleckých předmětů na místě kontrolovali bezpečnostní systém výstavy a posoudili případná rizika. Kromě samotného vystavení sbírky, je nedílnou součástí pojištění, které bylo vytvořeno podle seznamu jednotlivých exponátů a jejich hodnoty, také přeprava.

Pojištění uměleckých sbírek obecně chrání finanční zájmy jak soukromých, tak komerčních sběratelů. Pro každé umělecké dílo, ať už jde o nábytek, šperky, mince, porcelán nebo starožitnosti, lze najít optimální řešení pojištění. Sběratelům a majitelům mohou odborníci pojišťovny nabídnout také speciální poradenské služby o zabezpečení a prevenci škod. Kvalitnější zabezpečení dokáže předměty lépe ochránit, ale i výrazně snížit cenu pojistného.

"Ať už jsou umělecká díla, které má klient doma, jen koníčkem, anebo výhodnou investicí, měl by zvážit všechny rizikové faktory, které jim hrozí, již při uzavírání pojištění. Rovněž je důležité, aby pojištění zohlednilo skutečnou hodnotu umění a sběratelských předmětů, například podle znaleckých posudků," říká Zdeněk Kučera, ředitel úseku pojištění majetku a odpovědnosti Allianz. V mnoha případech totiž celkový limit u pojištění domácnosti není pro ochranu těchto specifických předmětů dostačující.

Sběratelé stále podceňují riziko vloupání a poškození, přitom zločiny na poli umění způsobují na celém světě roční ztráty v hodnotě kolem šesti miliard eur. Toto číslo je v celkové trestné činnosti jedno z nejvyšších, po praní špinavých peněz a obchodování s lidmi a drogami. Každý rok se v mateřské zemi Allianz – v Německu – stane více než 1000 případů krádeží uměleckých předmětů a vyřešena je většinou pouze pětina z nich. V České republice je míra objasněnosti krádeží podle aktuálních statistik ještě nižší.

Kromě toho umělecké předměty nemusí odcizit jen zloděj, ale číhá na ně spousta jiných rizik, jejichž seznam je dlouhý – od požáru doma nebo v galerii, přes vodu vytékající z kohoutku, která zničí obrazy staré několik staletí, až po nešikovnost návštěvy, která shodí a rozbije drahou porcelánovou sošku. „Klienti, kteří půjčují své sbírky na výstavy, navíc zvyšují riziko poškození nebo ztráty svých cenností i během přepravy. Umíme samozřejmě zajistit automatické pokrytí cenností i při jejich cestě do muzeí nebo na výstavy po celém světě,“ doplňuje Zdeněk Kučera.

Allianz

Zdroj: Allianz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články