Allianz přichází s novým pojištěním. Týká se řešení osobních bankrotů


			Allianz přichází s novým pojištěním. Týká se řešení osobních bankrotů

Allianz pojišťovna vytvořila zbrusu nový produkt pojištění profesní odpovědnosti pro akreditované osoby v oblasti oddlužení. 

Allianz tak reaguje na novelu insolvenčního zákona, která začne platit od 1. července 2017. Pojištění profesní odpovědnosti Allianz nabízí jak samostatně, tak i jako součást profesní odpovědnosti poskytovatele sociálních služeb.

Od začátku července se budou moci řešením osobních bankrotů zabývat pouze ti, kteří k tomu získají akreditaci ministerstva spravedlnosti. Doklad o sjednání této odpovědnostní pojistky bude jednou z podmínek k udělení akreditace. V minulosti totiž v této oblasti působilo kromě notářů a advokátů i mnoho těch, kteří si z ní – na úkor zadlužených – udělali doslova zlatý důl.


Mohlo by vás zajímat: Důsledek Brexitu: Pojišťovna QBE míří do Bruselu


Z osobního bankrotu by se tak měla stát pouze sociální služba bez neúměrně vysokých poplatků. Ti, kdo ji budou poskytovat, už nově nesmí od dlužníků požadovat vůbec žádné poplatky a navíc jim budou garantovat, že jsou kryti pojištěním. Jeho minimální limit plnění je jeden milion korun, ale může dosáhnout až pěti milionů korun. Pořídit lze tuto pojistku již od 2 tisíc korun ročně.

Zdroj: Allianz pojišťovna

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články