Allianz spustila novou aplikaci s výstrahami před nepřízněmi počasí


			Allianz spustila novou aplikaci s výstrahami před nepřízněmi počasí
1.8.2012 Tiskové zprávy

Chcete mít vlastní meteorologickou službu? Ode dneška ji můžete mít! Allianz pojišťovna totiž spustila novou aplikaci Allianz WeatherSafe http://www.allianz.cz/obcane/sluzby/mobilni-aplikace/weathersafe/, která zdarma nabízí předpověď počasí na týden dopředu nebo v tříhodinových intervalech, a to pro více než 2,3 milionu lokalit na celém světě. Poskytuje zároveň bezplatné výstrahy a rady pro případ nepříznivého počasí, které mohou zájemci o tuto službu dostávat pro tři zvolené lokality najednou kdekoliv v Evropě.

V těchto prázdninových týdnech jde především o přívalový déšť, záplavy, povodně, bouřky, silný vítr a nadměrné horko. V zimě zase o silné mrazy a velké přívaly sněhu. Allianz WeatherSafe je dostupná pro všechny běžné typy chytrých telefonů a tabletů, otevřete ji i v Blackberry a všichni, kteří o ně mají zájem, mohou dostávat také upozorňující maily. Není určena pouze klientům Allianz pojišťovny, ale všem majitelům chytrých telefonů operačními systémy iOS a Android.

Tuto službu ocení majitelé domů, ale i rekreačních objektů a automobilů. Vzhledem k jednoduchému nastavení tří vybraných lokalit je dobrým pomocníkem také pro cestovatele. V praxi si tak lidé mohou předvolit na první místo například adresu svého bydliště, na druhé třeba lokalitu, kde mají chatu nebo chalupu a na třetí svoji oblíbenou zahraniční destinaci, kde chtějí trávit dovolenou.

Rady i výstrahy, které Allianz WeatherSafe v České republice poskytuje, mohou v konečném efektu zabránit velkým výdajům. Letošní léto dokázalo, že značné škody způsobují právě lokální kalamity. Moderní technika už však dnes dokáže přírodní anomálie, jež mají za následek pojistné události, předem odhalit.

Novinka od Allianz slouží v řadě zemí celého světa a s českými uživateli komunikuje v češtině.

Video s aplikací najdete na You Tube

Allianz

Zdroj: Allianz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články