Allianz uzavřela globální partnerství s uznávaným klavíristou Lang Langem


			Allianz uzavřela globální partnerství s uznávaným klavíristou Lang Langem
19.2.2013 Tiskové zprávy

Slavný čínský klavírista Lang Lang, který je jednou z nejžádanějších hudebních hvězd naší doby, se stal celosvětovým ambasadorem značky Allianz. Největší světová pojišťovna začíná pod jeho záštitou realizovat nový projekt, jehož cílem je poskytnout mladým lidem přístup k  hudebnímu vzdělání bez ohledu na to, v jaké zemi žijí.

Klavírista Lang Lang je nadnárodní superstar, cestuje po světě, ročně absolvuje více než 120 vystoupení a vydal řadu uznávaných nahrávek. Stal se jedním z nejvyhledávanějších hudebníků naší doby a pravidelně vystupuje s předními světovými orchestry. Loni v březnu koncertoval také v Praze u příležitosti festivalu Dvořákova Praha ve Španělském sále Pražského hradu. Z Mezinárodního filmového festivalu Zlatá Praha si pak loni na podzim odnesl hlavní cenu německý dokument právě o tomto famózním umělci - Lang Lang – umění být virtuosem.

"Lang Lang je vynikající osobností a vzorem pro mladé lidi na celém světě," říká Oliver Bäte, člen představenstva společnosti Allianz SE. "Jsme hrdí na to, že můžeme s Lang Langem spolupracovat a jako nadnárodní společnost věříme v sílu jeho hudby jako společného mezinárodního jazyka."

Součástí dohody mezi Allianz a Lang Langem je nastavení programu pro mladé lidi pod záštitou mezinárodní hudební nadace, která nese klavíristovo jméno. Cílem nadace je podpořit novou generaci klasických hudebníků a jejich hudební výkony. Program umožní pianistům z celého světa spolupracovat s Lang Langem, sdílet s ním jeho nadšení pro hudbu a předávat dál vrstevníkům umělcovo krédo: "Hudba činí život lepším. Léčí, spojuje a inspiruje - a to z nás dělá lepší lidi.“

Nové partnerství zapadá do strategie sponzorství Allianz. Podpora mladých lidí a jejich vzdělávacích iniciativ ve sportu nebo bezpečnosti patří mezi základní pilíře sponzorských aktivit Allianz. Ať už jde o každoroční "Allianz Junior Football Camp", kdy si mohou vybraní mladí fotbalisté z celého světa zahrát pod vedením trenérů FC Bayern Mnichov, nebo kampaně na zvýšení bezpečnosti silničního provozu ve spojení s Formulí 1 "Řiďte bezpečně!"

Kromě spolupráce s Lang Langem Allianz podporuje umění přes kulturní nadace. V oblasti hudby je to "Odyssea - Evropské centrum pro mladé skladatele", které je sdružuje a otevírá pro ně nové příležitosti pro rozvoj jejich kariéry.

Allianz

Zdroj: Allianz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články