Češi plánují utratit letos za dovolenou méně než loni


			Češi plánují utratit letos za dovolenou méně než loni
28.6.2012 Tiskové zprávy

Dovolenou si Češi pečlivě vybírají a zavčas rezervují, v předstihu nakupují vše potřebné. Nezanedbávají ani cestovní pojištění, na které průměrný Evropan většinou zapomíná. Dvě třetiny Čechů navíc předpokládají, že za letošní dovolenou utratí méně než za tu loňskou. Samotný průběh dovolené však vnímají volněji a neplánují si konkrétní program, chtějí si hlavně užívat. Vyplynulo to z nedávné studie ING Pojišťovny realizované v deseti zemích Evropy.


Příprava dovolené je pro většinu Čechů záležitostí měsíců. Na internetu ideální dovolenou intenzivně hledá 79 %, 60 % si ji rezervuje měsíce dopředu. Téměř všichni cestovatelé pak ještě doma nakoupí věci, které se jim mohou během dovolené hodit, jako např. krém na opalování a sluneční brýle. V přípravách na dovolenou se tak téměř nelišíme od ostatních evropských národů. Rozdílný přístup však máme v zodpovědnosti, s jakou se na prázdninová dobrodružství chystáme. Zatímco Češi bez cestovního pojištění neodjedou v 87 %, průměrný Evropan si je sjedná jen v 55 % případů.


Život je změna

Češi si chtějí na dovolené především užívat, a tak si nedělají téměř žádné konkrétní plány. Program dovolené si Češi připravují jen ve 22 %, což je jen o něco méně než je evropský průměr. Výrazně více se ale zaměřují na finanční rozpočet. „Více než 60 % Čechů si na dovolenou dělá finanční plán, dodrží jej však jen polovina. V porovnání s Evropou sice plánujeme méně, ale ve schopnostech držet se tohoto plánu jsme zcela srovnatelní,“ říká Renata Mrázová, generální ředitelka ING Pojišťovny ČR/SR, a dodává: „Dvě třetiny všech Evropanů včetně Čechů ale předpokládají, že za dovolenou letos utratí méně než v loňském roce.“


Kufry balíme v předvečer odjezdu

Přesto, že se k dovolenkovým přípravám stavíme zodpovědně, balení kufrů nechává 60 % Čechů na poslední chvíli. Ani zde ale nejsme výjimkou – ostatní Evropané začínají s chystáním zavazadel večer před cestou dokonce v 68 % případů. A příští dovolená? Na tu již nyní šetří 57 % obyvatel Evropy.

ING pojišťovna

Zdroj: ING Pojišťovna

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články