ČP: Mráz už má na svědomí stovky škod


			ČP: Mráz už má na svědomí stovky škod
10.2.2012 Tiskové zprávy

Česká pojišťovna eviduje v souvislosti se silnými mrazy posledních dní již přibližně sedm set škod v řádu milionů korun. Jde hlavně o prasklá vodovodní potrubí, stupačky či topná zařízení. Problémy se však nevyhýbají ani motoristům, kde jde nejčastěji o případy zamrzlé nafty či vybité autobaterie, a podnikatelům.


Zatímco v průběhu minulého týdne hlásili klienti v průměru cca třicet škod denně, v pondělí 6. února to již bylo celkem sto padesát případů, nejvíce pak ze severní Moravy. Vzhledem k aktuální předpovědi meteorologů se dá očekávat, že počet škod bude i nadále narůstat. Hlavní nápor hlášení však přijde s prvním oteplením, kdy z prasklin začne vytékat voda a škody se naplno projeví.

Rekordní mrazy útočí na majetek občanů i podnikatelů. Česká pojišťovna tak již eviduje případy prasklého potrubí v porodnici či vytékající vodou poškozených zásob obchodníků. Ozývají se také zemědělci, kterým jen za loňský rok ČP vyplatila za škody vyzimováním 25 milionů Kč a za škody na vinné révě dokonce 90 milionů Kč. Naštěstí však v tuto chvíli neregistrujeme žádné mrazové škody v chovech hospodářských zvířat.

Dle zkušeností likvidátorů ČP dochází ke značným škodám na majetku vlivem nedostatečně zateplených rozvodů vody a topení, netemperování nevytápěných prostor, popř. nezazimováním rozvodů na chatách či nově vznikajících novostavbách. Doporučujeme proto klientům, aby si zkontrolovali, zda vypustili vodu z potrubí a zároveň, aby si ověřili, zda je topné zařízení určené k temperování funkční a v pořádku.        

Klienti České pojišťovny mohou hlásit pojistnou událost jak po telefonu prostřednictvím linky 841 114 114, tak samozřejmě také na internetu (www.ceskapojistovna.cz), poštou nebo na jakékoli pobočce.

Česká pojišťovna

Zdroj: Česká pojišťovna

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články