Den bez aut v AXA přinesl dva tisíce eur


			Den bez aut v AXA přinesl dva tisíce eur
31.7.2014 Tiskové zprávy

Více než 200 zaměstnanců finanční skupiny AXA v České republice a na Slovensku se i letos zapojilo do celosvětového Týdne společenské odpovědnosti AXA Group, během kterého získali pro obě země po 1 000 eur. V České republice peníze poputují na projekt Začni správně! Ten připravuje děti na život po opuštění dětského domova.

"Den bez aut patří již třetím rokem k našim environmentálním programům a my jsme velmi rádi, že se do něj každý rok zapojuje stále více zaměstnanců. Každý z nás tak měl možnost podpořit projekt Začni správně!, který pomáhá s finanční gramotností dětí vyrůstajících v dětských domovech," řekl Karel Žyla, manažer PR a komunikace finanční skupiny AXA.

Češi a Slováci z AXA odpracovali během Týdne společenské odpovědnosti dohromady 415 hodin na dobročinných projektech, absolvovali téměř 423 hodin kurzů zaměřených na vzdělávání a prevenci, a pěšky nebo na kole urazili více než 2 000 kilometrů. Podle pravidel AXA Group se každý kilometr rovná jednomu euru, které společnost věnuje vybrané neziskové organizaci a podpoří tak její působení.

Projekt Začni správně!

Jde o projekt, který vzdělává a připravuje děti na život po odchodu z dětského domova. Jeho cílem je vydat další edici knihy "Hejna bílých vran". Ta popisuje příběhy mladých lidí po odchodu z dětského domova a předsudky či rizika, s nimiž se museli vyrovnat na své cestě za osamostatněním. Kniha bude distribuována do knihoven v dětských domovech. Více informací o projektu na http://www.zacnispravne.cz

CR Week ve světě

Týden společenské odpovědnosti se konal v rámci každoroční celosvětové aktivity AXA Group, CR Week. Zapojilo se do něj více než 77 tisíc zaměstnanců z 56 zemí, kde podpořili 1 052 charitativních projektů. Zaměstnanci společně věnovali téměř 80 tisíc hodin dobrovolnictví, skoro 26 tisíc hodin vzdělávání a prevenci a přes 30 tisíc hodin na podporu sportovních aktivit.

AXA pojišťovna

Zdroj: AXA

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články