Fotbalového kempu s trenéry FC Bayern Mnichov se letos zúčastní i naděje českého ženského fotbalu


			Fotbalového kempu s trenéry FC Bayern Mnichov se letos zúčastní i naděje českého ženského fotbalu
20.8.2014 Tiskové zprávy

V Mnichově dnes startuje již šestý ročník Allianz Junior Football Campu a český juniorský fotbal na něm však slaví jedno prvenství. Poprvé v historii tohoto šestidenního soustředění pro nadějné hráče z celého světa vyslala Allianz pojišťovna za fotbalisty a trenéry slavného klubu Bayern Mnichov reprezentantku českého dívčího fotbalu, Antonii Stárovou z AC Sparta Praha.

Mezinárodního fotbalového kempu se každoročně účastní vybraní fotbalisté a fotbalistky z celého světa ve věku 14–16 let. Patnáctiletá Tonička, motivovaná hráčka s velkým snem o výhře v Lize mistryň a angažmá v USA, trénuje v Německu spolu s osmdesátkou nadějných hráčů z 31 zemí – koučují je sami profesionální trenéři Bayernu. Kromě rozvoje fotbalových dovedností je ale cílem fotbalového kempu i pomoci mladým hráčům vytvořit si nová přátelství s lidmi z cizích kultur.

Se spolupracujícím FC Bayern Mnichov je Allianz spojena dlouhodobě, stejně jako s jeho domovským stadionem, Allianz Arénou, kterou mladí účastníci kempu během tréninkového týdne několikrát navštíví. Nemine je zde ani setkání s hráči tohoto legendárního klubu, který na konci minulé sezóny po 24. vyhrál Bundesligu, a v pátek uvidí dokonce letošní zahajovací zápas této nejvyšší německé fotbalové soutěže.

Kromě spolupořádání fotbalového kempu dokládá výborné vztahy Allianz s mnichovským klubem i skutečnost, že Allianz letos v únoru koupila 8,33% podíl jeho akcií a jmenovací práva pojišťovny na jeho domovský stadion byla při té příležitosti prodloužena až do roku 2041.

Allianz

Zdroj: Allianz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články