ING Životní pojišťovna kryje největší počet dětských chorob na trhu


			ING Životní pojišťovna kryje největší počet dětských chorob na trhu
29.11.2013 Tiskové zprávy

Nabídka připojištění sjednaných k základnímu produktu životního pojištění se na českém trhu neustále rozšiřuje, mezi ty běžné patří například připojištění pro případ úmrtí, invalidity či pracovní neschopnosti. ING Životní pojišťovna dlouhodobě vyniká v nabídce připojištění závažných onemocnění dětí a v současnosti nabízí nejširší pokrytí na trhu – zahrnuje celkem 55 nejčastějších dětských diagnóz.

Připojištění závažných chorob lze sjednat dětem ve věku od šesti týdnů do osmnácti let. Rodiče mohou mít díky němu jistotu, že v případě onemocnění, budou mít k dispozici prostředky na nejlepší možnou péči. Připojištění lze sjednat k životnímu pojištění dospělé osoby nebo samotného dítěte. Dospělou osobou přitom nemusí být pouze rodič, ale například i prarodič. Mezi onemocnění, které připojištění ING zahrnuje, patří cystická fibróza, cukrovka, klíšťová encefalitida, lymská borelióza či roztroušená skleróza. Během sjednání je nutné vyplnit dotazník o zdravotním stavu dítěte, po němž začíná běžet půlroční čekací doba. V případě diagnózy právě v prvních šesti měsících od podpisu smlouvy není onemocnění hodnoceno jako pojistná událost.

Výplata i v případě opakované nemoci

Výhodou sjednání, která není jinak na trhu běžnou, je skutečnost, že pojistnou událostí smlouva nezaniká. Diagnózy jsou totiž rozděleny podle závažnosti, které odpovídá určité procento plnění ze sjednané pojistné částky. Zbylá suma je následně k dispozici pro případné další onemocnění. Pojistná událost může být navíc hlášena opakovaně i ze stejné diagnózy až do vyčerpání maximální pojistné částky. Ta se může pohybovat od 100 tisíc až do 1,5 milionu korun. ING Životní pojišťovna jako jediná na trhu v případě nejtěžších onemocnění vyplácí navíc bonus ve výši 20 % ze sjednané částky. Tyto prostředky pak mohou rodině sloužit nejen jako příspěvek na péči o nemocné dítě, ale i jako kompenzace určité ztráty příjmu v době jeho dlouhodobého ošetřování.

Další připojištění podle potřeby

Volba konkrétních připojištění umožňuje klientovi vytvořit si pojištění na míru jeho věku, zaměstnání či životnímu stylu. Připojištění závažných chorob lze samozřejmě sjednat i pro osoby dospělé. Nejpopulárnější produkt ING, životní pojištění ING Smart, nově umožňuje také připojištění všech stupňů invalidity.

 

ING Životní pojišťovna

Zdroj: ING

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články