Jak POJISTIT SVÉ DÍTĚ poradí nová informační brožura ČAP


			Jak POJISTIT SVÉ DÍTĚ poradí nová informační brožura ČAP
22.5.2012 Tiskové zprávy

Česká asociace pojišťoven (ČAP) zveřejnila na svých webových stránkách další informační brožuru „POJISTI SVÉ DÍTĚ“ určenou všem rodičům a opatrovníkům, kterým nejsou lhostejná pojistná rizika ohrožující jejich potomky. Stručný průvodce pojistnými produkty pro děti přináší kompletní a přehledné informace o všech druzích pojištění na trhu.

S příchodem jara, obzvláště pak v letních měsících, roste bohužel vedle fyzické aktivity dětí také počet pojistných událostí a procento úrazů. Vedle seniorů představují právě děti tu nejrizikovější skupinu, a proto není vhodné jejich pojištění podceňovat. Úraz navíc není jediné riziko, které dětem hrozí. Jak se však vyznat v nepřeberné nabídce pojistných produktů a podle čeho vhodný produkt vybrat?

Elektronická brožura „POJISTI SVÉ DÍTĚ“ kromě samotného produktového výčtu doporučuje, který typ pojištění je pro koho vhodný, upozorňuje na specifika jednotlivých druhů pojištění, uvádí možná připojištění a zdůrazňuje důležitost dostatečných limitů pojistného krytí nebo časté výluky z pojištění. Součástí jsou i informace o vstupním i maximální věku sjednání nebo o věku, do kterého je možné využít dětskou sazbu.

„V brožurce jsme produkty pro juniory srozumitelně rozdělili na takzvané rizikové a dvousložkové, díky kterým mohou rodiče své dítě pojistit a zároveň mu podle možností i naspořit, a usnadnit mu tak přechod do období dospělosti. Prostor jsme věnovali také cestovnímu pojištění, jež je třeba dětem při výjezdu do zahraničí sjednat, nebo pojištění odpovědnosti za škodu, které je často opomíjeno, přestože škody způsobené dětmi mnohdy přesahují statisícové hodnoty,“ říká manažerka komunikace a vzdělávání ČAP Marcela Kotyrová a doplňuje: „U každého typu produktu radíme čtenářům, jaký způsob sjednání pojištění mají zvolit a na co si při tom dát pozor.

Informační brožura je veřejnosti k dispozici na www.jaksepojistit.cz v sekci brožury nebo na domovském webu ČAP – www.cap.cz přes záložku Formuláře a brožury.

Informačí brožura ke stažení

 

ČAPZdroj: ČAP

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články