Je teplo, sezóna klíšťat začíná v předstihu


			Je teplo, sezóna klíšťat začíná v předstihu
7.4.2014 Tiskové zprávy

Teplé jaro podporuje výskyt klíšťat, jejich sezona letos začíná o měsíc dříve. Pozor si dejte hlavně v jižních Čechách, v Jihomoravském a Moravskoslezském kraji. Podle statistik Státního zdravotního ústavu loni vzrostl počet nakažených boreliózou o třetinu. Nemocných podle odborníků přibyde i letos. Pojišťovna České spořitelny v jarních měsících zaznamenává zvýšený zájem o pojištění vážných následků způsobených přisátím klíštěte.

„Naše klienty loni klíšťata infikovala hlavně o letních prázdninách. Boreliózou se nejčastěji nakazili v Jihomoravském a Moravskoslezském kraji, klíšťovou encefalitidou na Olomoucku a Plzeňsku,“ říká Petr Kohoutek, ředitel úseku pojištění Pojišťovny České spořitelny. „Lidé stále myslí hlavně na děti, na vážná onemocnění je pojistí mnohem častěji než sebe. Přitom 85 % vážně nemocných tvoří dospělí. Výpadek jejich příjmů neblaze pocítí celá rodina.“

Počet nakažených lymeskou boreliózou (lymeskou nemocí) podle statistik SŽÚ loni vzrostl oproti roku 2012 o třetinu, lidí s klíšťovou encefalitidou o desetinu. Nejčastěji onemocní dospělí ve věku 45 až 59 let, druhou rizikovou skupinou jsou děti ve věku 5 až 14 let. Lymeskou boreliózu léčí antibiotika. Na klíšťovou encefalitidu lék není, ale můžeme se proti ní nechat očkovat. Vážné následky obou onemocnění lze pojistit.

Pojišťovna České spořitelny nabízí pojištění závažných následků způsobených klíšťovou encefalitidou a lymeskou boreliózou jak u dospělých, tak u dětí. Ochranu lze sjednat v rámci FLEXI životního pojištění jako pojištění velmi vážných onemocnění na pojistnou částku od 10 000 do 1 milionu korun u dětí a až do 4 milionů korun u dospělých.

Dnes je SVĚTOVÝ DEN ZDRAVÍ, letos se zaměřuje na onemocnění způsobená klíšťaty.

Pojišťovna České spořitelny

Zdroj: Pojišťovna České spořitelny

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články