Jizerská 50 se konala i bez sněhu


			Jizerská 50 se konala i bez sněhu
13.1.2014 Tiskové zprávy

Letošní 47. ČEZ Jizerská 50, která se měla konat od 10. do 12. ledna,  byla kvůli nepříznivému počasí zrušena. Důvodem byly dlouhodobé teploty nad nulou a nedostatek sněhu. Situaci na trati navíc zhoršil víkendový déšť. Závod se kvůli nedostatku sněhu neběžel rovněž v letech 1988, 1990, 1998 a naposledy 2007 a v roce 1993 byl přeložen na jiný termín. V minulých letech sponzorovala závod ČSOB pojišťovna.

Organizátoři se do poslední chvíle snažili situaci zachránit, během prosince naváželi na trať přírodní sníh, ale nepříznivé počasí jejich snahu zhatilo. „Dokud se držely teploty pod bodem mrazu, vyráběli jsme intenzivně umělý sníh, pokryli jím část trati včetně stadionu v Bedřichově, ale bohužel to nestačilo. Už několik týdnů máme v Jizerských horách jarní počasí,“ konstatoval předseda organizačního výboru Martin Koucký.

Na start se nakonec vydalo necelých 300 závodníků. Někteří vyrazili pěšky, jiní na kole či na běžkách. Paradoxně v tu chvíli začalo sněžit.

Pořadatelé také uvažovali nad náhradním termínem konání závodu, ale kvůli nabitému kalendáři seriálů dálkových běhů Swix Ski Classics a Worldlopper není přeložení možné. „Naší snahou bude si s oběma seriály vyjednat do příštích let pevný náhradní termín Jizerské 50,“ dodal David Douša z agentury Mather Activation.

Na otázku pojištění závodu nám odpověděla  tisková mluvčí Jizerské 50, Zuzana Kalátová: „Organizátoři dlouhodobě a zatím neúspěšně hledají na pojišťovacím trhu takový produkt, který by pokrýval riziko zásahu vyšší moci, jako je například nepřízeň počasí a byl finančně přijatelný.“

oPojištění.czZdroj: jiz50.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články